Zwycięzca Late Ceballos zapewnia ulgę za prawdziwe obrażenia

SEVILLE, Hiszpania (Reuters) – Rebelia Real Madryt pokonał w niedzielę 2-1 zwycięstwo Real Betis, zdobywając pierwszą wygraną w La Liga w tym roku, dzięki późnemu rzutu wolnego od zastępcy Daniego Ceballosa, który powrócił do czołowej czwórki.

Piłka nożna Piłka nożna – La Liga Santander – Real Betis – Real Madryt – Estadio Benito Villamarin, Sewilla, Hiszpania – 13 stycznia 2019 Real Madryt Luka Modric w akcji z Realem Betisem 'Marc Bartra REUTERS / Marcelo Del Pozo

Luka Modric dała Realowi prowadzenie w 18. minucie, po trafieniu luźnej piłki od krawędzi boiska po nieudanej próbie obrony przez obrońcę Betisa, Marca Bartrę.

Zespół Santiago Solari, któremu brakowało siedmiu zawodników pierwszego zespołu i stracił Karima Benzemę do kontuzji pod koniec pierwszej połowy, został sparowany przez byłego napastnika Sergio Canalesa, który w 67. minucie wyrównał strita przez nogi w bramce Keylora Navas.

Cel, przyznany po konsultacji z asystentem asystenta wideo (VAR), wyglądał na ustawiony, aby zalać więcej nieszczęść na nieudolnych mistrzów Europy, którzy zremisowali z Villarreal i przegrał z Realem Sociedad w swoich pierwszych dwóch meczach w 2019 roku.

Ale Ceballos, były zawodnik Betis, uzyskał ważną wygraną z dwiema pozostałymi minutami, posyłając swój rzut wolny poza mur Betis i trafiając w róg, wywołując boo ze strony zwolenników jego starego klubu i znosząc ulgi ze swoich kolegów z drużyny.

"Naprawdę musieliśmy cierpieć z powodu tych trzech punktów, które są dla nas jak złoto", powiedział Ceballos, który wyrzucił piłkę ze zwykłego rzutu wolnego Sergio Ramosa, aby osiągnąć decydujący cel.

"Chciałem to wziąć i czułem się pewnie, Sergio wiedział o tym i znalazłem dziurę w ścianie i strzeliłem".

Zwycięstwo przebiło Real Madryt ponad Alaves na czwartym miejscu z 33 punktami, choć nadal są o 10 punktów za liderami Barcelony, którzy pokonali Eibar 3: 0.

Lista długich nieobecności Madrytu, w tym Garetha Bale'a, Marco Asensio, Thibauta Courtoisa i Toni Kroos, skłoniła Solari do postawienia niekonwencjonalnej formacji 3-5-2, ale Argentyńczyk ponownie zdecydował się odejść z ulubionego fana Isco, a także zrzucił doświadczonego Marcelo.

Madryt przegrali Benzemę, jednego z napastników, na złamanie palca i musieli zwrócić się do 21-letniego Cristo Gonzaleza, który zszedł z ławki na debiut w La Liga.

Betis, który pokonał mistrzów Barcelony i wygrał 3-2 na Camp Nou w tym sezonie, zmonopolizował posiadanie po przerwie i przypiął Madryt z powrotem do swojego obszaru.

Było coś nieuchronnego w kwestii wyrównania Canalesa, a Betis polował na zwycięzcę, ale Real pokazał ziarno, by wytrzymać presję, zanim Ceballos uderzył.

"Jesteśmy bardzo smutni, że nie udało nam się nawet wylosować, zasłużyliśmy, aby uzyskać lepszy rezultat" – powiedział trener Quizy Quique Setien.

"W pierwszej połowie popełniliśmy kilka błędów, ale w drugiej byliśmy znacznie lepsi i stworzyliśmy o wiele więcej niebezpieczeństw. Ale nigdy nie możesz odpisać z Realu Madryt. "