„Zwycięstwo jest świetne”: Pep Guardiola chwali niesamowitą spójność Man City

Manchester City celebrate their victory over Aston Villa in the Carabao Cup final

Finał Pucharu Carabao
Aston Villa 1 Manchester City 2

Pep Guardiola, menedżer Manchesteru City, opisał trzeci z rzędu tytuł Carabao Cup jako „niesamowity”.

Przemawiając po tym, jak Sky Blues pokonało wczoraj Aston Villa 2-1 na Wembley, szef miasta powiedział: „To było niesamowite… to konsekwencja, niewiarygodne”.

Puchar ligi trafił teraz do Etihad w pięciu z ostatnich siedmiu sezonów, a ich hat-trick wygranych to wyczyn naśladowany tylko przez Liverpool, który czterokrotnie podniósł trofeum w latach 1981–1984.

W przypadku Guardioli wczorajsze zwycięstwo polegało na radości szóstki, ponieważ Hiszpan wygrał wszystkie swoje finały pucharowe w City: dwie tarcze społeczności, trzy puchary ligowe i jeden puchar FA.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Świetna czwórka?

Miasto będzie patrzyło na wyrównanie rekordu Liverpoolu – zwłaszcza, że ​​nie będą rywalizować w Europie w następnym sezonie dwuletni zakaz nałożone przez Uefę – i Guardiola wydał oświadczenie woli, gdy jego strona świętowała w Wembley.

„Dużo wygraliśmy” – powiedział. „W każdą grę, w którą gramy, staramy się ją wygrać, w każdym konkursie, w którym staramy się ją wygrać, a trzy razy z rzędu bycie tutaj i wygrywanie jest świetne”.

Rezultat wydawał się zestalony, gdy City awansowało o 2-0 w ciągu pół godziny. Strajk Sergio Aguero dał przewagę 20 minutom, a dziesięć minut później główka Rodri podwoiła przewagę, chociaż Sky Blue, który naprawdę przykuł uwagę, był młody Phil Foden.

Mbwana Samatta odzyskała gola dla Villi tuż przed przerwą, a słabi strzelcy prawie wyrównał w konających momentach drugiej połowy, kiedy potężny nagłówek Bjorna Engelsa znakomicie zatrzymał Claudio Bravo.

Kubki biegną

Mimo że City nie bierze udziału w wyścigu o tytuł, plasując się 22 punkty za liderem Liverpoolu, który przegrał mecz w sobotę, wciąż krzyczy hat-tricka z pucharami w tym sezonie.

W środę odwiedzają Sheffield Wednesday w piątej rundzie Pucharu Anglii, a 17 marca są gospodarzem Realu Madryt w drugim etapie rozgrywek Ligi Mistrzów w ostatnich 16 spotkaniach z Bernabeu w zeszłym tygodniu z bezcenne zwycięstwo 2-1.

„Ważne jest to, że wszyscy wiedzą, że mamy obowiązek walczyć i starać się wygrywać gry i tytuły, a to wiele znaczy” – powiedział Guardiola.