Zwycięstwo Barcelony nad Rayo Vallecano zachwyca Ernesto Valverde, gdy liderzy ligi pokazują swoją postać

Barcelona szef Ernesto Valverde był zadowolony z tego, że jego drużyna pokazała, że ​​pochodzi z tyłu i wygrywa Rayo Vallecano.

Hiszpańscy mistrzowie ogłuszyli gospodarzy dwoma opóźnionymi golami, ponieważ odnieśli zwycięstwo 3-2, aby przedłużyć przewagę na szczycie La Liga.

Barcelona przejęła prowadzenie od Luisa Suareza, ale wyglądała na przegraną, gdy wysiłki Jose Pozo i Alvaro Garcia po obu stronach przerwały grę.

Ousmane Dembele wyrównał z trzema minutami, a następnie Suarez zdobył swoją drugą bramkę w ostatniej minucie, aby przypieczętować dramatyczny powrót.

Valverde przyjął, że jego strona była w grze rozłączona, ale z radością podniosła trzy punkty, niezależnie od tego, skąd przyszli.

"Byłem szczęśliwy z powodu zwycięstwa, nasze nastawienie było zawsze takie samo, dążenie do niego, i to właśnie dało nam zwycięstwo", powiedział Valverde na oficjalnej stronie klubu.

"Zaczęliśmy dobrze, ale wtedy brakowało nam głębi, mieliśmy wiele problemów z naszymi przeciwnikami, a kiedy zdobyli bramkę, zdobyli pewność siebie.

"W końcu musieliśmy iść do tego, próbując znaleźć wykończenia z obszaru, a jeśli nie można tego osiągnąć, próbując w inny sposób. Ważne jest, aby postać tego zespołu."

Ousmane Dembele dostał Barca powrót na poziomie warunków (EPA)

Dembele zastąpił nieskutecznego Rafinha, który utrzymał swoje miejsce w drużynie pod nieobecność kontuzjowanego Lionela Messiego. Pomimo trudności w wejściu do gry, wywarł znaczący wpływ z jego późnym wyrównaniem.

"Oczekujemy od niego wiele" – powiedział Valverde. "Dembele może być decydujący, a dziś pomógł nam osiągnąć wspaniały cel, który pozwolił nam zdobyć kolejne."

Suarez wykonał hat-tricka w El Classico z sobotnim sobotnim sobotnim meczem, aby wziąć udział w dziewięciu meczach w La Liga.

Powiedział: "Gra była bardzo trudna, ale najważniejszą rzeczą było to, że zespół wiedział, jak zmienić sytuację. Musimy być samokrytyczni, ale najważniejszą rzeczą było wygrać grę."