Zespoły mogą być agresywne, nie raniąc graczy, mówi Klopp

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Burnley v Liverpool – Turf Moor, Burnley, Wielka Brytania – 5 grudnia 2018 Liverpool manager Juergen Klopp pochwala fanów po meczu REUTERS / Scott Heppell

(Reuters) – Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp uważa, że ​​obrońca Joe Gomez miał pecha, że ​​w środę ma złamaną nogę w meczu z Burnleyem, ale podkreślił, że ekipy z Premier League mogą być agresywne, nie raniąc przeciwników.

Anglia, międzynarodowy Gomez, został zastąpiony po 23 minutach zwycięstwa 3: 1 na Turf Moor po mocnym ataku z Ben Mee Burnleya i straci do sześciu tygodni działania ze złamaniem lewej dolnej nogi.

"Naprawdę doceniam zespoły i rzeczy taktyczne, ale bycie agresywnym w futbolu oznacza bycie gotowym na zranienie siebie, a nie przeciwnika" – powiedział w piątek dziennikarzom Klopp, przed sobotnią podróżą do Bournemouth.

"Nikt nie chce zaprzeczyć poślizgom, to absolutnie część gry, ale we właściwym momencie. To (kontuzja Gomeza) miało pecha. Wyzwanie przeciwko Joemu na chwilę przed tym, w szybkiej sytuacji, w naszej własnej połowie, nie było ku temu powodu. "

Klopp nie będzie miał innego obrońcy na wyjazd na Stadion Witality po tym, jak Dejan Lovren został wykluczony z zawodów z powodu wstrząsu mózgu.

Senegal International Sadio Mane jest również niedostępny, ponieważ odzyskuje po przerwie na stopie, która wymagała kilku szwów po zwycięstwie 1-0 nad Evertonem w zeszłą niedzielę.

"Sadio już wyszedł i próbuje uciec po raz pierwszy. To nie wygląda na to, że będzie gotowy na jutro. Mam nadzieję, że uda mu się zakończyć dzisiejszy program, który dla niego zrobiliśmy – powiedział Klopp.

Obrońca Andy Robertson powraca po tym, jak zrzucił martwą nogę, a Georginio Wijnaldum jest dostępny po tym, jak przegrał mecz z Burnley.

Liverpool jest drugi w lidze z 39 punktami z 15 meczów, podczas gdy Bournemouth jest siódmy z 23 punktami.

Raportowanie przez Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; Edytowanie przez Toby'ego Davisa