Wysoko latające Alaves zdobywają punkty w Girona

MADRID (Reuters) – Borja Baston w sobotę w La Liga zdobyła wysokie noty z Alaves, remisując 1: 1 w Gironie, a genialny strzał z rzutu rożnego Cristiana Stuani wysłał gospodarzy do przodu.

Alaves, czwarta z 32 punktami, miała nadzieję, że uda im się pokonać dystans między sobą a mistrzami Europy Realem Madryt, piąte na 30 punktach, którzy w niedzielę zmierzą się z Realem Betisem.

Jednak odważny wczesny atak Stuani'ego z krzyża Pedro Porro wysłał Eusebio Sacristana z przodu w zabawnej pierwszej połowie w Montilivi.

Baston wygrał pięć minut po przerwie, trafiając do domu z bliskiej odległości po tym, jak strzał z rzutu wolnego Jonathana Calleriego wyleciał w powietrze.

Napastnik zbliżył się do sekundy, ale nie mógł dokończyć na tylnym słupku pod presją ze strony Ximo Navarro, natomiast Choco Lozano miał szansę wygrać go dla Girony, tymczasowo na ósmym miejscu, ale nie trafił głową w głowę.

"Zespół nigdy się nie poddaje, było wiele gier, w które wróciliśmy. Dostaliśmy punkt na trudnym terenie", powiedział napastnik Alaves, Baston.

"Mamy nadzieję, że w drugiej połowie sezonu będziemy nadal dodawać punkty, będziemy kontynuować pracę".