Wynik QPR vs Watford: Etienne Capoue strzela Javi Gracia do ćwierćfinału FA Cup

Watford to jedna wygrana od Wembley, a podczas gdy w drużynie pozostały jeszcze lepsze zespoły Puchar Anglii niż Queens Park Rangersbędą mieli nadzieję na łatwiejszą jazdę niż w ćwierćfinale, bez względu na to, z kim grają. Ta wygrana 1: 0 może wyglądać niepozornie, gdy jest zapisana, ale była to drenująca burza, uniknięta kula, klasyczny miseczkowy puchar, który utrzymywał równowagę aż do ostatecznego gwizdka, gdy Watford trzymał się prowadzenia.

Przy całej krytyce czasów startu w tegorocznym konkursie, ta gra była dowodem na szerzenie więzi przez cały weekend. Odpowiednia atmosfera na odpowiednim podłożu, pobudziła okazję, ośmieliła tłum i wyrównała konkurencję.

QPR nie byli tu faworytami, a jednak byli lepszym zespołem, oceniając zarówno jakość, jak i ilość swoich szans.

Nakhi Wells nie trafił dwóch dobrych okazji, jego drugie zakręcie było bardzo szerokie, a Toni Leistner przez lata zastanawiał się, jak nie udało mu się wyrównać w ostatnich minutach, jak próbował QPR i nie wziął go do dogrywki.

Jedyny cel pochodził z Etienne Capoue, tuż pod koniec pierwszej połowy. Watford nie zaatakował dużo później, ale nie musieli.

Loftus Road nie był taki od lat. Nie tylko dlatego, że była to pierwsza piątka rundy Rangers od 1997 roku, od czasów Stuart Houston, Danny Dichio i Trevor Sinclair. Ale ponieważ od czasu spadku z Premier League w 2015 r. QPR żyją w ograniczonym zakresie, zmuszeni do surowości, zakazu transferu, co roku musi być sprytniejszy, aby pozostać w Mistrzostwach.

Ta rozgrywka pucharowa, najlepsza z pokolenia Rangers, dała klubowi coś z powrotem. Poczucie przygody. Błysk uwagi. I taka noc, kiedy miejscowa publiczność wlewała się po pracy, wypełniając ziemię swoją największą grą od lat.

Mogłeś oczekiwać, że gracze QPR będą płasko, zaledwie 72 godziny po ich bolesnej ostatniej klęsce w Bristol City. Było jeszcze kilka pesymizmów z drużyny o tym, jak poradzą sobie ze świeżą drużyną Watford.

Zamiast tego QPR rozświetlił tłum i okazja. Przy Ebere Eze na ławce brakowało im jakości, ale nie wątpili w ich wysiłek. Matt Smith był stałym celem dla ukośnych piłek, podczas gdy Nakhi Wells pobiegł na przepustkę Luke'a Freemana, by zmusić Heurelho Gomesa, by oszczędził na niskim poziomie. Wydawało się, że QPR wygenerowało coś, co przypomina momentum.

Wszyscy Rangers musieli zrobić połowę czasu, a następnie wcisnąć ponownie w drugiej połowie. Ale kiedy deska podniosła się o cztery minuty, puścili strażników i Watford rzucił się w pogoń. Jose Holebas i Ken Sema przedzierali się w polu karnym, a Tom Cleverley musnął salwę. ale piłka spadła na Etienne'a Capoue, który pogłaskał go przez las nóg w dolnym rogu.

QPR były lepszą stroną, ale nie mogły wykorzystać swoich możliwości (Reuters)

Tak więc QPR musiał wrócić i zrobić to jeszcze raz. Drugą połowę rozpoczęli od błysku energii od graczy i fanów. Zeszli po bokach, uderzyli Matta Smitha, a cała ziemia weszła na wyższy poziom, kiedy wygrali rzut rożny. Kiedy Christian Kabasele podarował piłkę Wellsowi, miał czas, aby wybrać swoje miejsce, rzucając piłkę lewą nogą poza Gomes, ale tuż za przeciwlegle górnym rogiem siatki.

Gracze i fani QPR wyglądali na przerażonych, jak blisko było wyrównania. Od razu poczuł się jak moment, który zadecyduje o remisie.

Gdy minuty zaznaczone przez QPR wyglądały, jakby wiedzieli, że spóźnili się na autobus, a jeszcze lepsza okazja miała dopiero nadejść za pięć minut.

Sprytny strzał wolny dla Darnell Furlong na długi słupek, następnie uderzył piłkę nad poprzeczkę. Toni Leistner wtopiła się w przeciwną stronę, po prostu potrzebowała uderzyć piłkę w siatkę, ale nie mógł. 15 000 fanów domowych trzymało głowy w dłoniach. Znowu podnieśli się na koniec, by oklaskiwać swoją drużynę, pokonani, z kubka, ale dumni z ich wysiłków.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami dzięki komentarzom ekspertów i analizom naszych nagradzanych autorów