Witamy na Anfield, Atletico: Klopp jest podekscytowany drugą fazą pomimo porażki w Madrycie

[ad_1]

Liga Mistrzów w ostatnich 16 meczach
Atletico Madryt 1 Liverpool 0

Liverpool doświadczył w ubiegłej nocy rzadkiego przegrania w Madrycie, kiedy spadł do porażki 1: 0 z rąk Atletico w pierwszym meczu 16 rundy Ligi Mistrzów.

Strona hiszpańska zrobiła z the Reds to, co zrobili reszcie Premier League w tym roku, naciskając przeciwników, a następnie wykorzystując swoje błędy.

Błąd z Liverpoolu pojawił się po pięciu minutach, gdy ich obrona została złapana na oglądaniu piłki na rogu, co pozwoliło Saulowi Niguez rzucić piłkę do jedynego celu w meczu.

Ból w Hiszpanii

Drużyna Diego Simeone była tak skuteczna w sterylizacji swoich znakomitych gości (niepokonana w Premier League od stycznia 2019 r.), Że dopiero po 53 minutach The Reds zdołali zbliżyć się do bramki Atletico.

Nawet wtedy Mohamed Salah strzelił szerokim łukiem, a jedyna inna okazja, jaka nadeszła, przypadła Jordanowi Hendersonowi, który strzelił z dystansu.

Właściciele Liverpoolu mają wszystko do zrobienia w drugim meczu na Anfield 11 marca, ale Jurgen Klopp uderzył optymistycznie tonem, oceniając szanse swojej drużyny na zniesienie deficytu w pierwszym meczu.

„Naprawdę nie mogę się doczekać drugiego etapu” – powiedział kierownik Reds. „Jest połowa czasu, a my straciliśmy 1-0. Druga połowa zostanie rozegrana na naszym stadionie i oni to poczują. ”

Mocne zagranie

Pomimo jego upartego tonu, Klopp wydawał się być zaniepokojony hałaśliwym tłumem i sposobem, w jaki Simeone zorganizował swoje emocje.

„Od czasu do czasu mówimy o sile Anfield i sile, jaką może posiadać stadion, a dziś wieczorem to widzieliście” – powiedział. „Nie jestem pewien, czy Diego Simeone widział dużo gry, ponieważ nieustannie animował tłum”.

Klopp przekazał następnie madryckiej wiadomość, ostrzeżenie zamaskowane jako powitanie: „Fani Atletico, którzy mogą dostać bilet …„ witamy na Anfield ””.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Dortmund 2 PSG 1: Hotshot Haaland

W drugim meczu ostatniej nocy Borussia Dortmund pokonała Paris Saint-Germain 2-1 w noc, gdy Neymar został przyćmiony blaskiem Erlinga Braut Haaland.

19-letni Norweg strzelił oba gole dla gospodarzy, po obu stronach starań Neymara dla mistrzów Francji.

Wynik pozostawia remis bardzo mocno w równowadze, ale niemiecki strój będzie miał szansę w Paryżu w przyszłym miesiącu, jeśli Haaland wykaże te same instynkty zabójcy przed bramką.

Nastoletnia sensacja zdobyła zaskakująco 39 bramek w 29 występach w tym sezonie, a kolega z zespołu Axel Witsel powiedział o Haaland: „Wciąż ma ogromną przestrzeń do poprawy, ale jest na dobrej drodze, aby stać się naprawdę świetnym graczem”.

Urodzony w Anglii jako ojciec Alf-Inge, który grał w Leeds i Manchesterze City, Haaland przyjął nagrodę man-the-the-match, ale potem oświadczył: „Czuję, że nadal mogę dużo lepiej. Muszę grać lepiej na tym poziomie, muszę ciężko pracować, aby poprawić ”.