Wimbledon ogłasza radykalną zmianę reguł, aby zapewnić zakończenie meczy w "dopuszczalnym terminie"

Klub tenisowy All England Lawn [AELTC] ogłosił, że od 2019 r. mecze, które dojdą do 12-12 w finałowym secie, będą teraz miały przerwę, aby zakończyć niekończące się mecze, takie jak gigantyczne zwycięstwo Kevina Andersona nad Johnem Isnerem na początku tego roku.

"Podejmując tę ​​decyzję, Komitet AELTC szukał informacji zwrotnej od graczy i urzędników, przeanalizował dwie dekady danych meczów i rozważył inne czynniki, w tym harmonogramowanie zawodów i doświadczenie widzów" – powiedział Philip Brook, prezes AELTC.

"Naszym zdaniem, nadszedł czas, aby wprowadzić metodę tie-break dla meczów, które nie zakończyły się naturalnym zakończeniem w rozsądnym momencie podczas decydującego seta. Chociaż wiemy, że przypadki meczów sięgających głęboko do finałowego seta są rzadkie, uważamy, że remis w 12-12 trafia na sprawiedliwą równowagę pomiędzy umożliwieniem graczom szerokich możliwości dokończenia meczu z korzyścią, a jednocześnie zapewnia pewność, że mecz dojdzie do wniosku w akceptowalnym terminie.

"Kolejnym krokiem będzie udostępnienie kolejnych szczegółów naszym kolegom z Grand Slam, ITF, WTA i ATP, gdy spotkamy się w Singapurze."