Wimbledon: finałowe tie-breaks do wprowadzenia w 2019

Klub tenisowy All England Lawn (AELTC) ogłosił, że finałowe tie-breaky zostaną wprowadzone na przyszłorocznych Mistrzostwach Wimbledonu.

Zgłaszając się do wszystkich wydarzeń na Mistrzostwach, tie-break wejdzie w życie, gdy wyniki osiągną 12-12 w ostatecznym zestawie.

Piąty set w tegorocznym półfinale singli męskich pomiędzy Kevinem Andersonem i Johnem Isnerem trwał prawie trzy godziny. BBC raporty. Południowoafrykański Anderson ostatecznie zapewnił sobie zwycięstwo po wygraniu decydującego zestawu 26-24.

Amerykański gracz Isner był również częścią najdłuższego pojedynku w historii Wimbledonu, kiedy pokonał Francuza Nicolasa Mahuta. Ostateczny set w ich starcie w 2010 roku zakończył się 70-68 na korzyść Isnera.

W oświadczenie AELTC stwierdziło, że podjął decyzję po przeanalizowaniu danych z ostatnich 20 mistrzostw i konsultacji z graczami i urzędnikami.

"Naszym zdaniem, nadszedł czas, aby wprowadzić metodę tie-break dla meczów, które nie zakończyły się naturalnym zakończeniem w rozsądnym momencie podczas decydującego seta" – powiedział Philip Brook, prezes AELTC.

"Choć wiemy, że przypadki meczów sięgających głęboko do finałowego setu są rzadkością, uważamy, że remis w 12-12 trafia na sprawiedliwą równowagę pomiędzy umożliwieniem graczom szerokich możliwości dokończenia meczu z korzyścią, a jednocześnie zapewniając pewność, że mecz dojdzie do wniosku w akceptowalnym terminie. "

Zwycięzca ostatecznego tie-breaku będzie pierwszym graczem, który osiągnie siedem punktów z przewagą dwóch lub więcej punktów. Mężczyźni grają najlepiej z pięciu setów, podczas gdy kobiety grają najlepiej z trzech.

Tak jak The Daily Telegraph wyjaśnia, Wimbledon nie będzie pierwszym wielkim slamem, który wprowadzi tie-breaky w ostatecznym secie. Simon Briggs z Telegraph napisał: "Australian Open i French Open nie mają jeszcze ustalonego tie-breaku, dzięki czemu mecze mogą trwać w nieskończoność, podczas gdy US Open gra remis w 6-6, jak w wcześniejsze zestawy. "

The NiezależnyJack de Menezes powiedział, że była to "radykalna zmiana zasad" OpiekunSean Ingle powiedział, że Wimbledon "ostatecznie skłonił się do nacisku", aby zakończyć mecze maratonu.

Pisarz tenisa New York Times, Christopher Clarey tweetował: "Cieszę się, że Wimbledon zdecydował się na wprowadzenie ostatecznego rozstrzygnięcia na 12-12, począwszy od 2019 roku. Od dawna jest zwolennikiem tego. Udaje się zachować równowagę między zachowaniem tradycji a umożliwieniem graczom posunięcia się naprzód (i tak nikt nie pobił rekordu Isner-Mahut).