„Wiele rzeczy do naprawienia”: Arsenal w końcu wygrał, ale Freddie Ljungberg ma wiele do zrobienia

[ad_1]

Premier League
West Ham United 1 Arsenal 3

Czy była to wygrana, która po prostu przebiła się przez rozdzierające pęknięcia w drużynie Strzelców, czy początek renesansu Arsenału?

Odpowiedź na to pytanie zostanie ujawniona w niedzielę, gdy Manchester City pojedzie na stadion Emirates.

Zwycięstwo Arsenalu 3: 1 na londyńskim stadionie w poniedziałek wieczorem, po raz pierwszy w Premier League od dwóch miesięcy, spadło z niezwykłego dziewięciu minut w połowie drugiej połowy, kiedy strzelili trzy gole.

Po raz pierwszy od ośmiu lat Arsenal wygrał mecz Premier League na drodze z przegranej pozycji w przerwie.

Mogli nawet mieć jeszcze kilka w ostatniej ćwiartce, ponieważ przejęli obronę West Ham, ale ostatecznie musieli zadowolić się atakami Gabriela Martinelli, Nicolasa Pepe i Pierre-Emericka Aubameyanga.

Wszystkie były celami jakościowymi, lata świetlne od zgarów podanych przez obie strony w pierwszych 45 minutach. To byłby futbol, ​​który zawstydziłby nie-ligę, nie mówiąc już o Premier League, ponieważ dwa kluby pozbawione pewności siebie przechodzą ostrożnie na boisku.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Zakłócenie

Nudny impas został w końcu przełamany przez odchylony główkę Angelo Ogbonny dla Hammers w 38. minucie, co było dość kiepskim golem w tak kiepskim meczu, a boo w połowie spotkania pochodziło od podróżujących fanów.

W uczciwości wobec Arsenalu ich plany zostały zakłócone przed rozpoczęciem meczu, gdy Hector Bellerin poprawił ścięgno podkolanowe podczas rozgrzewki, a paskudna kontuzja ramienia Kierana Tierneya w 29 minucie oznaczała, że ​​Strzelcy stracili obu obrońców przed przerwą.

To nie było usprawiedliwienie dla zmęczonego i nieciekawego futbolu pierwszej połowy, tym bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę, że trener-opiekun Freddie Ljungberg dokonał pięciu zmian w stosunku do drużyny, która skapitulowała w Brighton w zeszły czwartek, w tym pierwszy start w Premier League przez 18 lat – stary napastnik Martinelli.

Nastoletnia sensacja

Brazylijczyk strzelił siedem goli w swoim występie w pucharze w tym sezonie i strzelił ósme w bramce po strzale z ostrego uderzenia.

Sześć minut później Pepe – w końcu rzucając okiem na to, dlaczego Arsenal zapłacił Lille 72 mln funtów zeszłego lata – zwinął się w ogłuszaczu, a następnie Aubameyang uderzył salwą w siatkę, pozostawiając Hammers punkt powyżej strefy spadkowej.

Tak więc Arsenal – który zajął dziewiąte miejsce – zakończył serię dziewięciu meczów bez wygranej, a ich fani wrócili po Londynie dobrym głosem.

Czy będą śpiewać w niedzielny wieczór, kiedy Pep Guardiola Miasto facetów odwiedził Emirates jeszcze nie będzie.

Reakcje na zwycięstwo Arsenalu

Freddie Ljungberg, Kierownik dozorcy Arsenalu

„Zwycięstwo to wspaniałe uczucie i dużo lepiej wygrać niż przegrać. To klub, który kocham. Mamy nad czym popracować. Gracze byli pod dużą presją, ale mieli siłę psychiczną, aby wygrać. Nie jesteśmy blisko miejsca, w którym chcę, abyśmy byli. Jest wiele rzeczy do naprawienia. ”

Alyson Rudd, Czasy

„To było pierwsze zwycięstwo Arsenalu w lidze od 6 października, ale na pewno nie zwycięstwo, które zapoczątkowało zgiełk na spotkanie Freddiego Ljungberga. Klub z północnego Londynu jest w rozsypce, a ich obrona na londyńskim stadionie była imponująca, na granicy slapsticku. ”

Jacob Steinberg, Opiekun

„Arsenał co tydzień nie będzie stawiał czoła przeciwnikom tak hojnym jak West Ham. Walcząca strona Manuela Pellegriniego, punkt powyżej dolnej trójki, była okropna po przerwie ”.

Mark Irwin, Słońce

„Radujący się Gooners nie powinni zbytnio odczytywać tego wyniku. Ponieważ ich zespół wciąż dryfuje bez celu w środkowej tabeli pomiędzy czterema najlepszymi czwórkami. Więc jeśli kierownictwo Emirates faktycznie ma plan, naprawdę muszą pomyśleć o jego wdrożeniu. ”