Wiadomości z Man Utd: Nemanja Matic przyznaje się przed starciem z Man City Piłka nożna | Sport

odbył podróż do City w ostatnim semestrze i zostali nagrodzeni wszystkimi trzema punktami.

W tym czasie miasto mogło zawrzeć tytuł Premier League przed swoimi poplecznikami w Etihad.

Jednak United opóźnił uroczystości Obywateli, gdy Jose Mourinho odpowiedzieli po wygranej 2-0, aby wygrać 3-2 dzięki podwójnemu Paulowi Pogbie i wysokiemu nagłówkowi Chrisa Smallinga.

United zagra w niedzielę (16:30) z morale w obozie po zwycięstwie 2: 1 nad Juventusem w fazie grupowej Ligi Mistrzów w środku tygodnia.

A Matic zastanawiał się nad znaczeniem zwycięstwa United nad City w ostatnim sezonie.

Omawiając swoje przemyślenia przed meczem, Matic powiedział: "Pamiętam, że w przerwie sądziliśmy, że to bardzo trudne [for us] ale kierownik wszedł do środka, usiadł z nami i powiedział, że wierzy, że możemy obrócić wynik.

"Powiedział, że przez pierwsze 20 minut, zanim zdobyli pierwszy gol, byliśmy lepszą drużyną i poprosił nas, abyśmy nadal grali w ten sposób – pierwsze 20 minut.

"Powiedział, że jeśli to zrobimy, będziemy mieli szansę strzelenia goli i zdobycia punktów – dokładnie to zrobiliśmy.

"Paweł [Pogba] strzelił dwa gole, Chris [Smalling] strzelił też i to był wielki powrót.

"Myślę, że w tym momencie nasi kibice byli bardzo dumni i bardzo się cieszę, że są szczęśliwi, że nie pozwolą Man City świętować zdobycia tytułu Premier League przed nami."

Matic miał doświadczenie w graniu w silnych derbach zarówno z Chelsea, jak i Benfica.

I pokazał, co czyni ich tak wyjątkowymi dla graczy.

Dodał: "Myślę, że derby są naprawdę wyjątkowe, ponieważ grają dwie drużyny lokalne.

"Derby Manchesteru, dla naszych kibiców, to najważniejsza gra w sezonie.

"Zawsze, kilka dni przed grą, ludzie tworzą atmosferę, która jest dla nich wyjątkowa.

"Jako gracze uważamy, że jest wyjątkowy, ponieważ jest wyjątkowy dla naszych kibiców i klubu".