United walczą o odzyskanie szansy na późne zwycięstwo w Juventusie

TURIN (Reuters) – Manchester United wywalczył w środę Juventusowi wyjątkowe i ledwo zasłużone zwycięstwo w Lidze Mistrzów z późnym rzutem wolnym od Juana Maty i własnym, odrapanym celem, odradzającym swoje nadzieje na zdobycie ostatnich 16 punktów.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa H – Juventus v Manchester United – Stadion Allianz, Turyn, Włochy – 7 listopada 2018 Juventus "Leonardo Bonucci wygląda na przygnębionego po zdobyciu bramki, a drugi dla Manchesteru United REUTERS / Stefano Rellandini

Wygląda na to, że Cristiano Ronaldo nawiedził klub, który zmienił go w globalną gwiazdę, kiedy strzelił bramkę w pierwszej minucie w 65 minucie po tym, jak Juventus zdominował postępowanie i dwukrotnie uderzył w stolik.

Drużyna Jose Mourinho wyglądała na bezzębną w ataku, ale po tym, jak Portugalczycy rzucili się na Mata, Marouane Fellaini i Marcusa Rashforda w późnej fazie gry, wystawili najbardziej nieprawdopodobne powroty, aby ożywić wspomnienia o ich wspaniałej wygranej 3-2 z dwóch bramek w Turynie. Półfinały 1999.

Hiszpan Mata wyrównał doskonale wykonanym rzucie wolnym w 86. minucie, a United spowodował zamieszanie w rejonie Juve z kolejnym setem, a piłka pojawiła się w siatce Alexa Sandro po powaleniu Fellainiego.

Organizatorzy zawodów UEFA później przypisali Juventusowi obrońca Leonardo Bonucci z celem, co oznaczało, że United został pierwszym angielskim zespołem, który pokonał Juventus z dala od domu za 15 lat, kiedy poprzedni zespół United, zainspirowany Ryanem Giggsem, wygrał 3-0 na starym Stadio dello Alpi w 2003 r.

Olśniewający finał uniemożliwił Juventusowi zamknięcie ich miejsca w ciągu ostatnich 16 lat. Nadal prowadzą grupę H z dziewięcioma punktami, ale drużyna United zajmuje drugie miejsce na siódemce, dwa miejsca przed Valencją na trzecim miejscu, a Young Boys są na końcu grupy i nie mogą już kończyć w dwóch pierwszych.

Porażka najprawdopodobniej zmusiłaby United do pokonania Young Boys w domu i Walencji, aby się zakwalifikować. Teraz mogą zakwalifikować kwalifikacje do końca szesnastki ze zwycięstwem ze stroną szwajcarską, jeśli Valencia nie pokona Juventusu w następnym meczu.

"Myśleliśmy, że będziemy mieli dwa finały do ​​zagrania. Teraz mamy jeden finał. Może to zrobić wygrana z Young Boys. Miejmy nadzieję, że możemy się zakwalifikować ", powiedział Mourinho reporterom.

Pomimo faktu, że Juventus zmarnował tak wiele okazji do zdobycia bramki, trener również podkreślał, że jego strona grała dobrze.

"Jestem naprawdę dumny z moich chłopców, ponieważ ich występ był naprawdę dobry. Juventus miał jedną szansę w pierwszej połowie, ale wszystko było pod kontrolą ", powiedział.

"Nawet jeśli nie zostalibyśmy w końcu nagrodzeni zwycięstwem, byłbym zadowolony, ponieważ graliśmy bardzo dobrze."

Menedżer Juve, Massimiliano Allegri, przeklął swoją niezdolność do obejrzenia gry.

"To rozczarowująca porażka, ponieważ drużyna grała dobrze. Musimy ulepszyć nasze wykończenie, ponieważ nigdy nie uda nam się ukończyć gier, kiedy mamy kontrolę "- powiedział.

Dominujący występ Juve na Old Trafford dwa tygodnie temu zdawał się podkreślać obecną lukę w klasie pomiędzy dwoma europejskimi mistrzami, co znalazło również odzwierciedlenie w ich krajowych wynikach: Juve jedzie wysoko, sześć punktów przewagi na szczycie Serie A, a United są siódme w Premier League.

OSTATECZNA SIATKA

Juve zaczął mocno i prawie wyszedł na prowadzenie, gdy Sami Khedira stanął przed dośrodkowaniem z Ronaldo na długi słupek.

Pokaz slajdów (14 obrazów)

Mistrzowie Włoch ponownie uderzyli w stolik w drugiej połowie, gdy Paulo Dybala obciął poprzeczkę spoza tego obszaru, i było coś więcej niż tylko nieuchronność śmiertelnej salwy Ronaldo, stworzonej przez klasyczną, wyszczerbioną przepustkę od Bonucci, która przełamała impas.

Tym razem od Portugalczyków nie zdarzyło się głośne świętowanie, które podniosło jego koszulę, aby wygiąć mięśnie klatki piersiowej przed kolegami z drużyny.

Nie mógł przewidzieć powracającego z czasem powrotu do dawnej strony, która zakończyła się wygwizdaniem Mourinho, po tym, jak pojawił się, by wyśmiewać domowych fanów.

Zgłaszanie przez Richarda Martina ,; Montaż przez Neville'a Daltona i Martyn Herman