United przegrywają 2-1 w Walencji i dają szansę na pierwsze miejsce

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa H – Valencia v Manchester United – Mestalla, Walencja, Hiszpania – 12 grudnia 2018 r. Manchester United Marcus Rashford zdobywa swój pierwszy gol Obraz akcji za pośrednictwem Reuters / Peter Cziborra

VALENCIA (Reuters) – Manchester United z niesmakiem zakończył kampanię fazy grupowej Ligi Mistrzów, przegrywając 2: 1 z wyeliminowaną już w środę Walencją i tracąc szansę na awans do grupy H.

United mieli już zagwarantowane ostatnie 16 miejsc, ale musieli wygrać i zobaczyć, jak Juventus przegrywa z grupą młodych zawodników, jeśli mieli zająć pierwsze miejsce.

Jedna połowa mało prawdopodobnego scenariusza zmaterializowała się, gdy strona szwajcarska pokonała włoskich gigantów 2-1, ale United zremisowała z porażką, która doprowadziła ich do drugiego miejsca w grupie H.

Carlos Soler postawił przed La Ligą w 17. minucie potężny finisz, zanim United Obrońca, Phil Jones, zdobył bramkę na początku drugiej połowy, aby podważyć przewagę Valencii.

Zastępca Marcusa Rashforda dał im krótką nadzieję na powrót do domu w 87. minucie po rzadkim, jasnym przejściu gry przez gości, ale Valencia odniosła zwycięstwo.

Juventus ukończył grupę na 12 punktach, z United na 10. Valencia, która była już pewna trzeciego miejsca i kwalifikacji do fazy pucharowej Ligi Europy, skończyła z ośmioma, a Young Boys czterema.

Z jednym spojrzeniem na niedzielną wyprawę do liderów Premier League i rywali z Liverpoolu, Jose Mourinho obrócił się w jego stronę, dokonując ośmiu zmian od wygranej 4: 1 nad Fulham, włączając w to podpisanie rekordowego podpisu Paula Pogby z powrotem w zakład.

Pogba miał najlepszą okazję do zrekompensowania udanego ataku Solera po trafieniu Marouane Fellaini, ale jakoś nie trafił w cel z bliskiej odległości, a cel był rozstający.

Zadanie United polegające na odwróceniu gry stało się znacznie trudniejsze dzięki nieudolnemu momentowi od Jonesa, który nie zdołał poprawnie komunikować się z kolegą z zespołu, Sergio Romero, i wsunął piłkę do własnej siatki.