United Pogba, grając rolę atakującą i wolność pod Solskjaer

(Reuters) – pomocnik Manchesteru United, Paul Pogba, uważa, że ​​powrót do atakującej roli z wolnością wyrażania siebie pomógł mu odkryć na nowo swoją przyjemność z gry, powiedział Francuz.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Tottenham Hotspur v Manchester United – Stadion Wembley, Londyn, Wielka Brytania – 13 stycznia 2019 Paul Brookna z Manchesteru United świętuje pod koniec meczu.REUTERS / Eddie Keogh

Zwycięzca Pucharu Świata wyglądał na innego gracza pod okiem menadżera ochrony Ole Gunnara Solskjaera po zwolnieniu Jose Mourinho i wyprodukował czwartą asystę w pięciu meczach Premier League w niedzielnym wygranym 1: 0 meczu z Tottenhamem Hotspur.

Jego poszukująca piłka z wnętrza połowy, by ustanowić zwycięzcę Marcusa Rashforda, była kolejnym przykładem jakości, której brakowało w grze Pogby pod Mourinho.

"Lubię teraz grać w moją piłkę", powiedział Pogba dla Sky Sports. "Lubię bardziej atakować. Musiałem bronić się za dużo wcześniej i to nie jest mój najlepszy atrybut. "

Pogba zdobył także cztery gole od czasu, gdy Solskjaer przejął inicjatywę i powiedział, że jest zadowolony z rady Norwegów, aby zagrać jako pomocnik przy pomocy Nemanji Matic, która zapewniła mu obronę.

"To jest moja pozycja" – dodaje Pogba. "Menedżer każe mi wejść do pudełka i strzelać gole. Najlepszym przykładem jest Frank Lampard. "

"Wiem, że jest tam Matic. Wiem, że możemy nacisnąć wysoko, a kiedy zdobędziemy piłkę, będę mógł strzelać, mogę przejść i to jest to, co robiliśmy, odkąd pojawił się nowy menedżer. "

Pogba, który był wielokrotnie podsycany przez Mourinho w ostatnich miesiącach swojej kadencji po raportach o rozłamie, rozegrał pełne 90 minut w piątej prostej grze, a Solskjaer okrzyknął kontynuację uderzenia Francuza.

"Kiedy masz umiejętność i wizję, którą ma … spójrz na cel", powiedział Solskjaer. "Paul jest jednym z najlepszych pomocników na świecie."

Zwycięstwo zabiło United do 41 punktów, na poziomie z piąte miejsce Arsenalu, który wyprzedza różnicę bramek.