„To nierealne”: Djokovic triumfuje w finale thrillera Wimbledonu przeciwko Federerowi

[ad_1]

Novak Djokovic obronił swój singiel męski w Wimbledonie po emocjonującym, pięciostopniowym zwycięstwie nad Rogerem Federerem w niedzielę.

Serbska czołówka Djokovic uratowała dwa punkty mistrzowskie przed drugim nasionem Federera i wygrała tie-break piątego seta. Finał był najdłuższy w historii Wimbledonu po czterech godzinach i 57 minutach.

Zwycięstwo Djokovica 7-6 (7-5), 1-6, 7-6 (7-4), 4-6, 13-12 (7-3) oznacza, że ​​wygrał pięć tytułów Wimbledonu i 16 wielkich slamów. Djokovic po raz trzeci pokonał Federera w finale singli mężczyzn Wimbledon.

Mówiąc po swoim epickim zwycięstwie, 32-letni Djokovic powiedział: „Jeśli to nie były najbardziej ekscytujące i ekscytujące finały, w których kiedykolwiek brałem udział, to z pewnością jest to pierwsze dwa lub trzy w mojej karierze z jednym z największych graczy wszech czasów – Zrozumiałem.

„Bardzo go szanuję. Niestety w tego typu meczach jeden z graczy musi przegrać i, jak powiedział Roger, oboje mieliśmy szanse. To dość nierealne, aby mieć dwa punkty meczowe i wrócić. ”

Ścigając swój dziewiąty tytuł Wimbledonu, Federer został zmuszony do zmarnowania szans. 37-letnia szwajcarska gwiazda powiedziała: „Bierzesz to na brodzie, ruszaj dalej i staraj się zapomnieć. Spróbuję wydobyć dobre rzeczy z tego meczu, ponieważ jest ich mnóstwo.

„Boli, jak każda strata na Wimbledonie. Ale to jest sposób myślenia i jestem bardzo silny w poruszaniu się. Nie chcę być przygnębiony utratą niesamowitego meczu tenisowego. ”