„To jeszcze nie koniec”: zachwyt dla Man City, ale Pep Guardiola ostrzega przed walką Realu Madryt

Liga Mistrzów UEFA w ostatnich 16 meczach
Real Madryt 1 Manchester City 2

Pep Guardiola chwalił swoich zawodników po tym, jak wyprodukowali niesamowity występ pokonując Real Madryt 2-1 na Bernabeu zeszłej nocy.

Po raz pierwszy Sky Blues pokonali hiszpańskich gigantów w Lidze Mistrzów, ale był to zasłużony wynik dla strony, która wykazała się wielką determinacją w walce z powrotem z bramki.

„Cieszę się, oczywiście, ze zwycięstwa i wydajności”, powiedział Guardiola, którego strona ma teraz znaczącą przewagę przed powrotem do Etihadu 17 marca.

Występ był tym bardziej porywający, biorąc pod uwagę, że City wciąż się kręci od dwuletni zakaz oznacza to, że ten sezon będzie ostatnim w pokazowym turnieju Europy do 2022-23.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Chłodny i spokojny

To była dość nerwowa pierwsza połowa, gdy obie strony sondowały się nawzajem jak bokserzy na ringu, a błąd w defensywie oznaczał godzinę, aby gra naprawdę ożyła.

Gdy Rodri i Nicolas Otamendi zaczęli ćwiczyć, Vinicius Junior wykorzystał niezdecydowanie, aby ustawić Isco na bramkę otwierającą. Sergio Ramos prawie podwoił przewagę Reala po strzale płonącym nad barem City, ale potem 12 minut przed czasem Gabriel Jesus osiągnął poziom gości.

Pięć minut później zastępca Raheem Sterling został powalony w polu karnym, a Kevin De Bruyne nie popełnił błędu po rzucie karnym.

Drużyna Guardioli spóźniła się z pięcioma poprzednimi siedmioma rzutami punktowymi, ale chłód Belgii był przykładem pokazu miasta, który był w przeciwieństwie do reala, który Ramos został odesłany w ostatniej chwili.

Dom w połowie drogi

City poradziło sobie nawet ze stratą obrońcy Aymerica Laporte, który utykał w pierwszej połowie z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, w noc, która zapisze się w historii klubu.

Niemniej jednak, pomimo euforii, Guardiola podkreślił, że praca została wykonana tylko w połowie.

„Jesteśmy szczęśliwi, ale oczywiście jest druga noga” – powiedział. „To jeszcze nie koniec. Jeśli na świecie jest jedna drużyna, która może coś pokonać, to właśnie ten klub [Real Madrid].

„Mam nadzieję, że możemy zrobić dobry występ i przejść przez to. Jeszcze nic nie wygraliśmy, ale wygrana tutaj to duża satysfakcja. ”

Zapytany, czy zakaz Uefa pomógł jego chłopcom przygotować się na mecz, Guardiola odpowiedział: „Nie możemy kontrolować tego, co dzieje się poza boiskiem, tylko na boisku. Ci gracze chcą to zrobić dla siebie i naszych fanów. ”

Zrób lub umrzyj za Zidane

Główny trener Reala, Zinedine Zidane, wie, że jego przyszłość może zależeć od wyniku drugiego etapu.

W ubiegłym sezonie klub został zrzucony z turnieju na ostatnim etapie 16, gorzkie upokorzenie po trzech kolejnych tytułach, a powtórzenie w przyszłym miesiącu prawdopodobnie zobaczy Zidane po Santiago Solari z wyjścia.

„Nie cieszę się, że dobrze graliśmy, ale po dziesięciu minutach zmieniliśmy się i popełniliśmy błędy, które nas skrzywdziły” – powiedział Francuz.

„Nie zasłużyliśmy na to, ale to jest piłka nożna. Potrzebowaliśmy 90 minut całkowitej koncentracji, szczególnie przeciwko drużynie takiej jak City. Wiemy jednak, że pozostała połowa tego remisu, a teraz jest to proste – musimy udać się do miasta i wygrać ”.

Krawędź Lyonu Juventus

W ostatnim meczu 16 zeszłej nocy gol Lucasa Tousarta w pierwszej połowie dał Lyonowi zwycięstwo 1: 0 nad Juventusem we Francji.

Włoscy mistrzowie zdominowali gospodarzy, ale brakowało im przewagi nad golem, a tuż po półgodzinie Tousart wykorzystał piłkę Houssem Aouara dla zwycięzcy.

Paulo Dybala myślał, że wyrównał dla Juventusu późno, ale jego wysiłki zostały uznane za spalone.

„To była gra na dwie połowy” – powiedział szef Lyonu Rudi Garcia. „Pierwsza połowa była bardzo piękna. Nie tylko broniliśmy się bardzo dobrze, ale przestrzegaliśmy planu gry do litery. W drugiej połowie nie istnieliśmy z piłką i cierpieliśmy. ”

Drugi etap odbędzie się w Turynie w dniu 17 marca, chociaż może to ulec zmianie w zależności od epidemia koronawirusa który w tym tygodniu zablokował wiele północnych Włoch.