To, jak "szalony" dramat z Floodlight na Carrow Road zainspirował Derby'ego do powrotu do zdrowia

[ad_1]

To było dokładnie tak Teemu 81-minutowy strajk Pukkiego wślizgnął się do siatki, aby zrobić 3-2, że sprawy ironicznie zaczęły iść źle dla Norwich. Zdjęcia z fotografów siedzących za bramką wskazywały, że był to dokładny moment, gdy zapalił się bezpiecznik w reflektorze na prawo od stoiska Geoffrey Watling City. Wyspy Kanaryjskie dopiero co zdobyły przewagę – która stała się podstawową częścią meczów Carrow Road w tym sezonie – ale w ten sposób symbolicznie wywołał koniec szczęścia.

Dramat był niemal filmowy, jak się rozwinął, jakby Frank Modlitwa Modarda za Czas oczekiwania na przegrupowanie koszykówki został nagle odebrany. Po krótkiej dyskusji z obsługą naziemną, sędzia David Webb odwołał graczy, a zasilanie zostało zresetowane.

W ten sposób resetuje również temperaturę gry; szansa dla Derby na skorzystanie z tego, co zrobili. Ich dwa szybkie gole w ostatnich pięciu minutach zmieniły wynik na głowę, posyłając personel Lamparda w szalony szał świętowania na linii bocznej.

"To najbardziej szalona gra, w jaką kiedykolwiek grałem i myślę, że tak będzie", przyznał radosny Mason Mount. "To piłka nożna, więc może się zdarzyć, ale to było szalone."

Bramka Mount'a tuż przed przerwą wyrównała wynik na 2-2 – kończąc pierwszą z dwóch powrotów do Derby. 19-letni pomocnik wyjaśnił, że dziwne zatrzymanie się gry nastąpiło w idealnym momencie, zabijając pęd Norwich.

Kierownik Derby Frank Lampard celebruje (Getty)

"Kiedy coś takiego się dzieje, wpływa to bardziej na zwycięski zespół. Mieliśmy czas na przegrupowanie. Mieliśmy czas mówić w szatni. Kiedy wróciliśmy, mieliśmy tylko na myśli atak. "

Zostało to rozwinięte przez Lamparda, który miał na sobie mieszane spojrzenie zarówno na wyczerpanie, jak i na podniecenie, gdy usiadł, by odpowiedzieć na pytania prasy. Kierownik Derby roześmiał się, że rozmawiał z sędzią, aby powtórzyć grę, a "dzięki Bogu" to nie było. Zgodził się, jak trafnie może upłynąć 25-minutowa przerwa, pozwalając mu na szybką dyskusję, która pobudziła graczy powracających do bitwy.

"Powiedziałem im, że zasługują na wynik" – powiedział. "Zasłużyli na jakąś formę wyniku, czy to remis, czy wygraną, za wysiłek, jaki włożyli. Przychodzący z trudnej gry kilka dni temu i zejście na dwójkę, to charakter. Właśnie im to powiedziałam, a reszta należy do nich.

Dziwne przestoje były również istotne dla Derby, ponieważ personel zaplecza miał szansę ocenić uraz Andre Wisdom, który wystąpił w Lampard, przechodząc na trzecie miejsce i przynosząc Davida Nugenta. Obecność napastnika z góry była rzeczywiście kluczowa w ostatnich minutach, zapewniając podanie, które doprowadziło do trzeciego gola Derby.

"Na początku gry, po 30 minutach spadku 2-0, myślisz, że może to być cztery lub pięć", powiedział Mount, poruszając niejednoznaczność gry. "Gdyby ktoś powiedział, że mamy zdobyć cztery punkty i wygrać, nie uwierzyłbyś im.

"Ten wynik jest ogromny w lidze i naszej pozycji. Udanie się do Norwich i wygrana są ogromne dla chłopców i naszej drużyny. Chcemy dostać pierwszy lub drugi. To jest nasz cel. Jeśli nadal będziemy grać tak, jak gramy, myślę, że możemy to zrobić. "

Absurdalność akcji i wynik pozostawiły większość futbolu Carrow Road wciąż wciągu minut po ostatnim gwizdku. Prawdopodobnie dlatego, że późny powrót jest scenariuszem, który Norwich śledził tak bardzo w ostatnich domowych meczach – strzelili dwa razy w przestoju, aby w dniach Boxing Day wylosować 3-3 z Nottinghamem Forrestem.

Wspieraj wolne dziennikarstwo i zasubskrybuj Independent Minds

Ale chociaż ludzie Daniela Farke'a uderzyli w poprzeczkę w ostatnich chwilach, cała wiara zdawała się być z gośćmi, którzy z wdzięcznością spoglądają wstecz na dziwaczną winę. Lampard mógłby nawet wysłać późną kartkę świąteczną do oficjalnych dostawców energii Norwich, Utility, którzy pośrednio postawili ich na drodze do zwycięstwa.

Niewiele zespołów może powiedzieć, że ich własne reflektory spowodowały ich porażkę, chociaż jest to argument, który fani Norwich będą chcieli opuścić w ciemności.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.