Szef Szkocji, Alex McLeish, przyznaje, że Izrael zasłużył na zwycięstwo

Z boku w Hajfie w Szkocji szef Alex McLeish wyśmiewa instrukcje w swoim zespole

[ad_1]

Alex McLeish w czwartek wieczorem przyznał, że horror Szkocji w Hajfie może być znacznie gorszy.

Chcąc zbudować na zwycięskiej Lidze Narodów zwycięstwo nad Albanią, jego żałosny Szkot rozbił się na przegranym 2: 1 meczu z Izraelem, mimo przewagi w pierwszej połowie Charliego Mulgrewa.

Dor Peretz wyrównał się krótko po przerwie, zanim bramka własna Kierana Tierneya rozstrzygnęła spotkanie grupy C1 na korzyść gospodarzy.

Zgarnięty na boisku przez 1.500 kibiców, Szkoci byli mocno pod linią w drugiej połowie, kiedy zobaczył Johna Souttara na drugą żółtą kartkę w 61 minucie.

Przyznanie się na margines zwycięstwa dla izraelskiego zespołu zajmującego 94. miejsce na świecie – 55 miejsc poniżej Szkocji – mogło być większe, ale dla bramkarza Allana McGregora, McLeish powiedział: "Miałem kilka porażek w mojej karierze, ale także kilka prawdopodobnie więcej naprawdę dobrych chwil i na tym musimy się skoncentrować.

"Byliśmy pod tym znakiem, ale spojrzymy na grę i przeanalizujemy ją i spróbujemy to naprawić.

"Mogło być gorzej, było dużo strzałów z dystansu.

"Myślę, że w pierwszej połowie byliśmy dość komfortowo. Poszliśmy na drugi gol. Mieliśmy kilka szans na poziomie 2-1, ale ich nie wykorzystaliśmy. Rozmawialiśmy o innej grze – ale jest to zagłada i smutek. Musimy ponieść tego konsekwencje.

"Izrael zasłużył na dzisiejszą wygraną w drugiej połowie.

"Moglibyśmy zejść na dół 3-1, ale powodem byłby to, że próbowaliśmy uzyskać equalizer".

Utrata Mulgrew do kontuzji mięśnia po przerwie została zaostrzona przez zwolnienie Hearts obrońcy Souttara.

Allan McGregor może tylko patrzeć z przerażeniem, jak Dor Peretz dźga do domu zasłużony izraelski equalizer

W wyniku 1-1. John Souttar otrzymał drugą rezerwację, aby zapewnić swoją drużyną

"To była gra w dwie połówki, naprawdę, zaczęliśmy naprawdę dobrze, pomyślałem," powiedział McLeish, którego drużyna miała siedem strzałów w bramce do 25. roku Izraela. "Trzymaliśmy dobrze, mieliśmy dobry ruch do przodu.

"W przerwie rozmawialiśmy o tym, że zaczynamy szybko i nie tracimy niczego wcześniej.

"Niestety straciliśmy miękki gol i straciliśmy także Johna Souttara, podwójne uderzenie. Co więcej, więc w przerwie straciliśmy Charliego Mulgrew, który czuł się źle z powodu napięcia mięśni.

"Stracić dwie środkowe połówki, a gracz, zmniejszając nasze zasoby, sprawił, że było to niezwykle trudne.

"Myślałem, że czerwona kartka była bardzo, bardzo miękka. Ref był 60 jardów dalej, nie był zadowolony z gry.

"Może ma coś do ucha. Może John powie, że powinien był grać szybciej.

Celtycki obrońca wygląda na zdewastowanego, ponieważ Szkocja jest w końcu przytłoczona w Hajfie

"Mieliśmy długą drogę do grania z 10, nigdy nie jest łatwo 10 przeciwko 11, a Izrael miał jednego lub dwóch graczy w dobrej formie.

"Młody John był zdruzgotany, aby zostać wysłanym i złapanym w tym szczególnym momencie. Młodzi gracze mogą popełniać błędy, ale w międzynarodowej piłce nożnej może to być katastrofalne. "

Szkoci zmierzą się z Portugalią w meczu towarzyskim z Hampden w niedzielę przed krytycznym podwójnym występem przeciwko Izraelowi i Albanii w przyszłym miesiącu.

"Mieliśmy świetny występ przeciwko Albanii, zwycięstwo. Musimy to odebrać, proste, "powiedział McLeish.

"Tak to jest w futbolu, przechodzisz do następnego. Najwyraźniej zamierzamy się do tego przyzwyczaić i to od nas zależy, czy się odbieramy, czego oczekuję od szkockich ludzi.

"Postaram się wygrać obie gry, niezależnie od tego, co będzie trzeba".

Souttar wygląda na przygnębionego po otrzymaniu rozkazów marszu na swoją trzecią międzynarodową czapkę