Svitolina rzuca wyzwanie Keysowi, by dotrzeć do kwater

Tenis – Australian Open – Czwarta runda – Melbourne Park, Melbourne, Australia, 21 stycznia 2019 r. Elina Svitolina z Ukrainy świętuje zwycięstwo w Madison Keys z USA REUTERS / Aly Song

MELBOURNE (Reuters) – Elina Svitolina zagrała w poniedziałek w ćwierćfinale Australian Open z wynikiem 6-2 1-6 6-1 nad amerykańską Madison Keys.

Szósty rozstawiony Ukrainiec, który wygrał finał WTA w Singapurze w Singapurze w 2018 r., Przeszedł pierwszy set z dwiema przerwami, zanim Keys ryknął z powrotem w drugim, uzyskując 5-0 przewagi, po czym przestawił swój drugi punkt wyrównania, by wyrównać mecz.

Svitolina, 24, uratowała pięć punktów break podczas maratonu hold of the servera przed zerwaniem 2017 US Open finalistka Keys dwa razy, a następnie przeliczając swój pierwszy punkt meczu, aby zamknąć konkurs w godzinę i 36 minut.

W ćwierćfinale Svitolina spotka zwycięzcę meczu pomiędzy mistrzami USA Open Naomi Osaka i Anastasija Sevastova z Łotwy.