Suarez uderza późno, gdy Barca wygrywa z Rayo

Piłka nożna Piłka nożna – La Liga Santander – Rayo Vallecano – Barcelona – Campo de Futbol de Vallecas, Madryt, Hiszpania – 3 listopada 2018 Barcelona Luis Suarez świętuje zdobycie trzeciego gola REUTERS / Javier Barbancho

MADRID (Reuters) – Późne gole Ousmane'a Dembele i Luisa Suareza przyniosły La Liga mistrzom Barcelonie wygraną 3: 2 w zmagającym się z Rayo Vallecano w sobotę, aby utrzymać ich w czołówce.

Suarez dośrodkował z Jordiego Alby z bliskiej odległości, by dać Barcy zasłużoną przewagę w 11. minucie po tym, jak odegrali lot na ziemi, gdzie udało im się wygrać w poprzednich pięciu wizytach i nie przegrał od 2002 roku.

Ale Rayo, 19. w tabeli i tylko jedna wygrana przez cały sezon, powrócił do gry, a pomocnik Jose Pozo w 35 minucie uderzył w słupek.

Skrzydłowy Rayo Alvaro Garcia wysłał ochrypły kibiców do delirium na początku drugiej połowy, dźgając go z przodu po odbiciu, po tym jak napastnik Raul de Thomas uderzył na słupek głową.

Barca mógł mieć poczucie deja vu z porażki 2-1 pokonanej w Madrycie przez Leganesa dwa miesiące temu, w którym również wyrzucili prowadzenie, a Katalończycy nie przyjęli taktyki bzdur, aby powrócić do gry, rzucając obrońca Gerard Pique z przodu i grając częste wysokie piłki w polu.

Zastępczyni Dembele wyprowadziła Barcę z kłopotów z perfekcyjnie uderzonym półfinałem w 87. minucie po powaleniu przez Pique.

Suarez, który strzelił hat-tricka w ostatnim tygodniu dublującym Real Madryt, trzy minuty później zakończył powrót, trafiając na daleką pozycję, by poprowadzić dośrodkowanie z Sergi Roberto, uderzając piąte gole w dwóch meczach i dziewiąte w sumie przesuń się na górę listy rankingowej ligi.

Drużyna Ernesto Valverde poprowadziła La Liga z 24 punktami, cztery przed Atletico Madryt. Alaves mogą poruszać się w jednym punkcie, jeśli pokonają Eibar w niedzielę.