Sporna kara Neymar daje Brazylii zwycięstwo nad Urugwajem

LONDON (Reuters) – Neymar strzelił sporną drugą połowę, aby zapewnić Brazylii zwycięstwo 1: 0 nad Urugwajem i przynieść trochę radości swoim fanom w ponury piątek na stadionie Emirates w Londynie.

Piłka nożna Piłka nożna – Międzynarodowe mecze – Brazylia – Urugwaj – Emirates Stadium, Londyn, Wielka Brytania – 16 listopada 2018 Brazylijska drużyna Neymar świętuje strzelenie pierwszego gola z rzutu karnego Akcja Zdjęcia przez Reuters / Peter Cziborra

Napastnik ponownie był wyróżniającym się reprezentantem Brazylii, który w 76. minucie, po tym, jak Diego Laxalt pokonał Danila, spokojnie strzelił swojego 60. gola w barwach międzynarodowych, choć Urugwaj utrzymywał, że w tym pojedynku jest piłka ręczna.

Do tego czasu Brazylia wyglądała na bardziej wrażliwą z dwóch stron, a Alisson wykonał trzy dobre interwencje, w tym znakomite zatrzymanie z rzutu wolnego Luisa Suareza na początku drugiej połowy.

Było to piąte zwycięstwo Brazylii z rzędu, ponieważ zostali wyeliminowani z tegorocznych Mistrzostw Świata w ćwierćfinale Belgii.

"To była trudna gra. Urugwaj jest zawsze silny i bardzo konkurencyjny "- powiedział Walace, pomocnik Brazylii. "Byliśmy cierpliwi i kiedy nadarzyła się okazja z miejsca karnego, zasłużyliśmy na bramkę."

W mroczną i mżawą noc na stadionie Arsenalu w Londynie, gra dopasowała się do pogody z kilkoma świetnymi momentami.

Wielu graczy zna się dobrze z klubowej piłki nożnej, a ich znajomość była widoczna w ich uściskach i uśmiechach przed, w trakcie i po meczu.

Nie brakowało jednak zaangażowania, ponieważ niggly ataki latały w starciu, w którym brało udział osiem żółtych kartek, w tym jedna dla Luisa Suareza, który myślał, że Urugwaj powinien otrzymać piłkę ręczną przeciwko Danilo, zanim zostanie powalony w pole.

Chociaż kibice mieli niewiele do dodania, obaj menadżerowie mieli powód do radości z młodymi Bruno Mendezem i Matias Suarezem, którzy po raz pierwszy wystartowali w obronie Uruguay i pomocnika Napoli Allana, który zadebiutował w drugiej połowie w Brazylii.

Południowoamerykańskie mocarstwa kontynuują swoje europejskie daty w najbliższy wtorek, kiedy Brazylia zagra w Kamerunie w Milton Keynes i Urugwaju weźmie udział w Mistrzostwach Francji we Francji.