Sevastova pokonuje Zvonarevę w Moskwie

(Reuters) – Łotewska Anastasija Sevastova zremisowała w czwartek z ćwierćfinałowym Pucharem Kremla pokonując kwalifikację Vera Zvonareva 4-6 7-5 6-3 w ćwierćfinale Pucharu Kremla.

FILE ZDJĘĆ: Tenis – China Open – Single kobiet – Finały – National Tennis Center, Pekin, Chiny – 7 października 2018. Anastasija Sevastova z Łotwy w akcji przeciwko Caroline Wozniacki z Danii. REUTERS / Jason Lee

Sevastova, która przetrwała twarde trójsety w dwóch poprzednich rundach, utrzymała nadzieję, że po raz pierwszy dostanie się do pierwszej dziesiątki na świecie z innym zdecydowanym pokazem przeciwko byłemu światu numer dwa Zvonareva.

"Myślę, że to był świetny mecz. Graliśmy na wysokim poziomie, ona zaczęła płonąć – było ciężko, ale walczyłem sobie o krok ", powiedział 11-letni Sevastova.

28-latek przełamał Zvonarevę w połowie pierwszego seta, by zdobyć 4-3 prowadzenie, ale doświadczony Rosjanin, który zdominował wymianę w sieci, odreagował kolejne trzy mecze.

Po zakończeniu drugiego seta z kilkoma potężnymi uderzeniami i silnym uderzeniem, Sevastova przestawił biegi z 3-3 w decydującym, aby zakończyć zwycięstwo.

Kolejnym seściem Sevastovej jest kwalifikator Ons Jabeur, który pokonał Anett Kontaveit 7-5 6-1 i został pierwszym tunezyjskim graczem, który awansował do półfinału turnieju WTA.

Brytyjczyk Johanna Konta awansowała do drugiego półfinału w niejednolitym sezonie, wygrywając 6-2 2-6 7-6 (2) nad numerem 31 na świecie Aliaksandrze Sasnovich.

Konta, która spadła do 44 w rankingu, następnie bierze na siebie Rosę Daria Kasatkina, która wróciła z rozbicia w każdym secie, by pokonać rodak Anastasię Pavlyuchenkovej 6-4 6-3.