Seamless Nadal drubuje Australian Duckworth w Melbourne otwieracz

MELBOURNE (Reuters) – Były mistrz Rafa Nadal nie odczuwał żadnych oznak dyskomfortu ze względu na napięcie uda, gdy popłynął do drugiej rundy Australian Open z 6-4 6-3 7-5 zwycięstwem nad miejscową nadzieją Jamesa Duckwortha w poniedziałek.

FILE ZDJĘCIE: Tenis – Australian Open – Pierwsza runda – Rod Laver Arena, Melbourne, Australia, 14 stycznia 2019. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Drugi rozstrzelany Hiszpan wyciągnął z rozgrzewki w Brisbane wysiłek udowy, by wzbudzić wątpliwości co do jego kampanii, ale rozwiał te obawy na Rod Laver Arena przeciwko podatnemu na błędy przeciwnikowi.

"To normalne, że początki są trudne, ale codziennie pomagam i każdego dnia sprawia, że ​​czuję się lepiej, sprawia, że ​​czuję się bardziej pewny siebie", powiedział dziennikarzom Nadal, którego sezon 2018 zakończył się wcześnie operacją kostki i kontuzją brzucha.

"To ważne zwycięstwo, ponieważ (to) jest pierwszym zwycięstwem od pewnego czasu, a jednocześnie … daje mi szansę na powrót na boisko. I tego właśnie potrzebuję. "

Pierwsze spotkanie 17-krotnego mistrza Wielkiego Szlema, zwycięzcy w Melbourne Park w 2009 roku i australijskiego Wildcarda Duckwortha, który zajmuje 238 miejsce na świecie, zawsze miało potencjał, by być nierównym rywalem.

Ale 26-letni Duckworth, który w kwietniu 2015 roku osiągnął wysoką pozycję 82 w rankingu, nie pomógł jego sprawie, próbując zaatakować Nadal od samego początku i popełniając 40 niewymuszonych błędów w procesie, w porównaniu do zaledwie 11 z jego przeciwnik.

Nadal, który chce zostać pierwszym człowiekiem w Otwartej Erze, i tylko trzeci człowiek, który wygrał każdy z czterech Wielkich Szlemów dwa razy, doprowadził przeciwnika do spadku nadrzędnego zasięgu i umiejętności wywierania presji na zwycięzców.

"Grałem przeciwko super-agresywnemu graczowi. Dzisiaj poszedł na boisko z determinacją, by nie grać w tenisa tak, jak rozumiem tenis – powiedział Nadal dziennikarzom.

"(It) nie jest punktem ujemnym. Ani trochę. Uwierz mi. Poszedł na boisko prawdopodobnie robiąc coś, co mu się dobrze przydaje, i daje sobie szansę. I grał sprytnie i grał dobrze. "

Ubrany w żółtą koszulkę bez rękawów i białe spodenki, Nadal wcześnie trafił w swój sprzęt, przełamując obsadę Duckwortha w pierwszej grze, która wystarczyła, by wyjąć pierwszy set.

Po wczesnym handlu przerwami w drugim, Duckworth zaserwował szóstą podwójną wadę, aby zejść na przerwę, a następnie stracił drugi set z ósmym.

Dwaj błyskotliwi zwycięzcy szóstej gry, która przyniosła animowane świętowanie Hiszpanowi, dali mu przerwę i prowadzenie 4-2, ale Duckworth dostał przerwę w dziewiątym meczu.

Hiszpan, który następnie spotka zwycięzcę australijskiego konkursu Matthew Ebdena z Janem-Lennardem Struffem z Niemiec, po raz szósty złamał Duckwortha i zakończył mecz świetnym backhandem.

Podczas swojej przedmeczowej konferencji prasowej Nadal powiedział, że przyniósł przebudowany serwis do Melbourne, którego celem było wygenerowanie większego tempa. Po utracie dwóch gier serwisowych w meczu, Nadal był z tego zadowolony.

"Mój serwer działał dobrze. Nie znam swojego udziału procentowego, ale po pierwszej wizycie było wiele dobrych pozycji "- powiedział. "Czułem się solidnie z drugim".

Zgłaszanie przez Sudipto Ganguly; montaż przez Nicka Mulvenney / Amlan Chakraborty