Schalke vs Man City: Aymeric Laporte chwali członków zespołu za "walkę do końca"

Aymeric Laporte poczuł Manchester zademonstrowali swoje walczące cechy, gdy przezwyciężyli kontrowersje, by wyrwać dramat Liga Mistrzów zwycięstwo dla Schalke.

Leroy Sane i Raheem Sterling uderzyli w ciągu ostatnich pięciu minut, gdy City odzyskało równowagę z rzędu VAR i sporną czerwoną kartą, aby zdobyć dramatyczną wygraną 3: 2 w pierwszym meczu na 1/16 finału w Veltins Arena.

"Zawsze walczymy do końca", powiedział obrońca Laporte. "Zespół ma jakość, aby robić tego rodzaju rzeczy (zdarzają się) Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy tę grę, myślę, że było to trudne, nie jest łatwo grać z 10 graczami na boisku przeciwko 11.

"Teraz musimy skupić się na następnej grze i następnej, stale ulepszać i wygrywać tego typu gry".

City odniosło niespodziewanie silny awans do 1/8 finału w Bundeslidze, pomimo dominacji na początku i zdobycia 18-minutowej przewagi przez Sergio Aguero.

Schalke kontrowersyjnie zrównał się z pierwszą z dwóch rzutów karnych w czasie siedmiu minut spóźnionych w pierwszej połowie, przyznanych po długiej przerwie w przeglądzie VAR.

Sędzia początkowo oddał rzut rożny po tym, jak piłka odbiła się od Nicolasa Otamendiego, ale twierdzenia Schalke dotyczące piłki ręcznej zostały ostatecznie poparte przez VAR po mylącym opóźnieniu dłuższym niż trzy minuty.

Nie było jasności co do tego, czy Otamendi radził sobie celowo i, dodając do farsy, sędzia nie był w stanie sam ocenić incydentu, ponieważ rozbijany był monitor pitch.

Nabil Bentaleb strzelił bramkę z rzutu karnego i powtórzył to po faulu Fernandinho. Dzisiejsza noc miała się pogorszyć po tym, jak Otamendi – ostro skryty po incydencie z karą – został odesłany na drugą żółtą kartkę.

Wspaniały rzut wolny Sane przeciwko byłemu klubowi uratował sytuację, a Sterling chwycił zwycięzcę w ostatniej minucie.

Menadżer miasta Pep Guardiola odegrał później VAR rumpus, a jego reakcja była również mierzona przez Laporte'a.

Powiedział: "Myślę, że to jest trudne dla sędziów, to było dla nas złe, ale może pewnego dnia będzie dla nas dobre.

"Myślę, że (Otamendi) miał rękę blisko klatki piersiowej, nie wiem, ale myślę, że sędzia może powiedzieć, że to kara. Mam nadzieję, że w następnej grze będzie lepiej dla nas z VAR".

Laporte był zadowolony z wygranej (Obrazy akcji za pośrednictwem Reuters)

W niedzielę miasto przechodzi do finału Pucharu Carabao na Wembley, mając nadzieję, że uda mu się wygrać pierwszą część tego, co może być czterokrotnym zdobyciem trofeum.

City pokonało londyński strój 6: 0, gdy spotkali się na Etihad Stadium na początku tego miesiąca, ale pomocnik Bernardo Silva mówi, że to niewiele teraz.

Powiedział: "Jest to bardzo trudna gra, pomimo ostatniego wyniku, przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie.

"Nie spodziewamy się łatwej gry i oczywiście chcemy wygrać pierwsze trofeum sezonu."

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami dzięki komentarzom ekspertów i analizom naszych nagradzanych autorów