Scarlets ułatwiają zwycięstwo w Pucharze Mistrzów nad Leicester jako Ulster obok Racingu 92

Scarlets zemściły porażkę w Pool 4 na Welford Road wcześniej w sezonie z przekonującą porażką 33-10 Leicester w Parc-y-Scarlets.

Gdy obie strony odpadły już z rywalizacji, Leicester zdecydował się wystawić słabszą stronę, bez śladu gwiazd, takich jak George Ford, Jonny May i Manu Tuilagi w swoim składzie. Zostali oni zmuszeni zapłacić, gdy gospodarze przeprowadzili pięć prób.

Prop Rob Evans zdobył dwóch z nich, Ken Owens, Steff Evans i Johnny McNicholl wraz z Danem Jonesiem, dodając cztery konwersje.

Will Evans i Mike Fitzgerald spróbowali pocieszenia dla Leicester.

Szkarłat miał przewagę dziesięć minut, ale gra ciągle była zakłócana przez setki scrumów i rzutów wolnych.

Gospodarze mieli wtedy pierwszą okazję do zdobycia punktów, ale odmówili rzutu na bramkę na korzyść linii prowadzącej, ale nic nie dało, ponieważ stracili kolejny rzut wolny na scrumie.

Ten zmuszony francuski sędzia, Mathieu Raynal, wydał ostrzeżenie dla obu pierwszych rzędów, gdy tłum stał się niespokojny z powodu braku akcji i nie było zaskoczeniem, że pierwsza kwarta zakończyła grę bez wyniku.

Kapitan Leicester, przerwa Matta Toomua, była jedyną atrakcją tego okresu, ale goście nie mogli skapitalizować jako przejście od Jonah Holmes, która zbłądziła ze sprowokowaniem try-line.

Po 25 minutach Scarlets otworzył punktację za pierwszym razem. Po wyjściu z kolejki 22, Ryan Elias zajął luźną linię, by zrobić wyraźny atak, zanim David Bulbring i Gareth Davies wykonali rzutki na linię z Robem Evanem, aby podjechać.

Ken Owens (Getty)

Szkarłat nadal wyglądał bardziej niebezpiecznie, a dziesięć minut później zwiększyło prowadzenie, gdy kilka silnych starć z Kieron Fonotia postawiło obronę opozycji na plecach, by pozwolić Daviesowi wysłać Owensa.

Dan Jones nawrócił się, by dać swojej drużynie zasłużoną przewagę 12-0, zanim Leicester wprowadził Joe Forda w miejsce Kyle'a Eastmonda na ponowne rozpoczęcie gry, zmieniając Toomua w centrum.

Zmiana nie przyniosła natychmiastowych dywidend, ponieważ sześć minut do drugiej połowy Tygrysy spadły dalej, gdy Evans zakończył prowadzenie po swojej drugiej próbie, zanim Fonotia wyrzeźbił obronę, aby McNicholl mógł łatwo trafić.

Taka była kontrola Scarlets, że byli w stanie zastąpić niektórych z ich głównych współpracowników, Fonotię, Rob Evansa i Daviesa, ale to nie miało znaczenia, ponieważ Steff Evans zdobył piątą pozycję po tym, jak Mike Williams został uznany za bez broni.

Czy Evans i Fitzgerald strzelili późne próby Tygrysów, ale byli wygodnie na drugim miejscu.

Gdzie indziej, Ulster Główny trener Dan McFarland okrzyknął wysiłki swojej drużyny po zwycięstwie 26-22 Wyścigi 92 pozostawił im silną pozycję do zakwalifikowania się Puchar Mistrzów Pool Four.

Jacob Stockdale ponownie zagrał dla Ulstera z dwiema próbami, z innym wynikiem pochodzącym z debiutanckiego skrzydłowego Roberta Baloucoune'a, a McFarland przyznał, że był to wyjątkowy rezultat.

"W kontekście tego, z kim graliśmy przeciw i podekscytowanie rugby oraz niektóre egzekucje sztuk, na pewno tam jest" – powiedział.

"Kiedy dodajesz do tego atmosferę na stadionie, to wow, to było niesamowite."

Jacob Stockdale zdobył uznanie za swój pokaz (Getty)

McFarland pochwalił także występ irlandzkiej gwiazdy Stockdale, mówiąc: "On ma trochę gwiezdnego pyłu, prawda?

"W naszej szatni jest mnóstwo zmęczonych ciał, a kiedy spędzasz dużo w drugiej połowie ścigając takich facetów jak Leone Nakarawa i jego ciężarówki oraz Virimi Vakatawa, to ciężka praca."

Ulster udaje się teraz do Leicester Tigers na ostatnią rundę rozgrywek, zajmując drugie miejsce na 18 punktach, trzy za liderem puli Racing, który zdobył dwa punkty od pierwszej porażki w kampanii.

"Przywróciliśmy kontrolę nad naszymi rzeczami, tak na to patrzymy" – powiedział McFarland.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.