Salah wystrzelił Liverpool do Ligi Mistrzów w zeszłym roku

LIVERPOOL, Anglia (Reuters) – Wspaniały strzał Mohameda Salaha w pierwszej połowie dał Liverpoolowi zwycięstwo 1: 0 nad Napoli, które wysłało ich do ostatnich 16 Ligii Mistrzów, a włoska strona rozbiła się na wypełnionym napięciem Anfield we wtorek.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa C – Liverpool v Napoli – Anfield, Liverpool, Wielka Brytania – 11 grudnia 2018 Liverpool Mohamed Salah strzela pierwszy gol REUTERS / Jon Super

Liverpool wiedział, że wygrana 1: 0 lub zwycięstwo o dwa lub więcej bramek wystarczyłoby, aby przypieczętować dwa pierwsze miejsca w grupie C, a Salah znowu był bohaterem gospodarzy, zdobywając to, co okazało się zwycięzcą. magiczna indywidualna seria w 34 minucie.

W drugiej połowie Napoli naciskał na prostownicę, a bramkarz Liverpoolu, Alisson, zaprzepaścił Arkadiusza Milika z powodu świetnego rzutem obronnym, ale zdecydowana defensywa gospodarzy stała się mocna, aby uszczęśliwić domowych fanów.

Zwycięstwo Paris St Germain 4: 1 w Red Star Belgrade oznaczało, że uplasowali się na 11 punktach, a Napoli, który rozpoczął dzień na prowadzeniu, wyszedł z rywalizacji, kiedy Liverpool zdobył drugie miejsce w bramce po strzeleniu obu drużyn z dziewięcioma punktami.

"Nadal jestem pełen dobrego samopoczucia" – powiedział menedżer Liverpoolu, Juergen Klopp. "Ta gra była niesamowita. Znakomity, niewiarygodny. Chłopcy bawili się całym sercem na boisku. "

Klopp utknął w środkowej trójce, która walczyła z PSG w ostatnim meczu Ligi Mistrzów, a Napoli znalazł pierwszy rytm, tworząc obiecujące otwarcie.

Następnie Salah miał wspaniałą okazję, by przełamać impas, ale jego dotyk pozwolił mu odejść w ostatniej chwili, podczas gdy na drugim końcu, Marek Hamsik nie mógł znaleźć celu z dobrej pozycji.

Kalidou Koulibaly wykonał świetną robotę oznaczając Salaha, dopóki Egipcjanin nie wyprodukował magicznej chwili, aby zdobyć jedyny gol w meczu, pomijając Koulibaly'ego, zanim trafił pod ścisłym kątem – jego 34. bramka dla Liverpoolu w 2018 roku we wszystkich rozgrywkach.

Liverpool naprawdę powinien był zwiększyć swoją przewagę w drugiej połowie, a Salah strzelił z dobrej pozycji, zanim Sadio Mane odmówił golki David Ospina.

Napoli obronił swoją najlepszą grę ataku na ostatnie etapy, a Jose Callejon strzelił z bliskiej odległości, zanim Mane jakoś strzelił, kiedy powinien strzelić gola.

Milik prawie zerwał serca Liverpoolu tuż po śmierci, ale Alissonowi temu zaprzeczył, który wyskoczył z linii, by zrobić blok do gry.

"Napoli podążyło bardzo blisko, ale nie dość daleko", powiedział menedżer Napoli Carlo Ancelotti.

"Naprawdę nie żałujemy. Gracze dobrze sobie radzili w tak trudnej grupie. Byłoby cudownym osiągnięciem, aby się zakwalifikować. Wielu ludzi nawet nie uważało, że zajmiemy to tak daleko.