Ronaldo karny wygrywa w derbach Turynu za nieustępliwy Juve

[ad_1]

TURIN, Włochy (Reuters) – Cristiano Ronaldo przerwał karę drugą połową i został ukarany za sprowokowanie pobicia bramkarza Salvadora Ichazo jako bezwzględnego lidera Serie A Juventus pokonał Torino 1: 0 w sobotnich derbach.

Piłka nożna Piłka nożna – Serie A – Torino – Juventus – Stadio Olimpico Grande Torino, Turyn, Włochy – 15 grudnia 2018 Juventus "Cristiano Ronaldo świętuje strzelenie pierwszego gola z rzutu karnego z Giorgio Chiellini REUTERS / Massimo Pinca

Szósty z kolei Torino, który pokonał swoich większych sąsiadów tylko raz w ciągu ostatnich 23 lat, wystawił odważny pokaz, ale został pokonany przez niefortunny błąd z przodu Simone Zazy.

Po pozbyciu się Leonardo Bonucci, Zaza poniósł karę do Ichazo, pozwalając Mario Mandzukicowi na przechwycenie, a Chorwat został następnie poturbowany przez zastępczego bramkarza Torino.

Ronaldo przerobił karę, pomimo tego, że Ichazo zdobył rękę, aby zdobyć 5,000 bramek Juventusu w Serie A i opuścić liderów z 46 punktami z możliwych 48 i 11 z Napoli, którzy odwiedzają Cagliari w niedzielę.

Portugalczycy zabrali prosto do Ichazo i trącili go w ramię, kiedy świętował swój 11. ligowy gol w tym sezonie, pozostawiając go jako wspólnego strzelca Serie A razem z Krzysztofem Piatkiem w Genui.

"To była skomplikowana gra, rozgrywana na trudnym boisku przeciwko trudnym przeciwnikom" – powiedział Ronaldo. "Myślę, że graliśmy dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo."

Ronaldo wykonał niepomyślny start, gdy jego rzut wolny, z niebezpiecznej pozycji na skraju obszaru, był tak szeroki, że wyszedł na rzut.

Niedługo potem Salvatore Sirigu, perfekcyjnie obrócił się na słupku, który wpadł niezręcznie i musiał zostać zastąpiony przez Ichazo.

Torino wziął grę do Juventusu w duchu i przez dłuższy czas trzymał ją na plecach.

Armando Izzo nie udało się zapewnić wyrównania po tym, jak Mattia Perin sparował piłkę, a następnie Zaza strzelił prosto do bramkarza Juventusu, gdy Torino zagroził, że jest zdenerwowany.

Torino walczył dalej po przerwie, ale Juve przejął kontrolę po strzale.

"Mieliśmy pewne trudności w pierwszej połowie i nie byliśmy wystarczająco cierpliwi", powiedział trener Juventusu Massimiliano Allegri.

"Ponadto, ze względu na ich nacisk, nie mogliśmy naprawdę zacząć ….. i nie mogliśmy sobie pozwolić na zbyt wiele ryzyka na tym boisku."

Trener Torino Walter Mazzarri powiedział, że jego drużyna powinna mieć karę za faul na Andreę Belotti.

"Myślę, że to była bardziej kara niż ta, którą dostał Juventusowi" – powiedział. "Zostawimy to, to rozczarowuje, ponieważ chłopcy zasłużyli na remis i może trochę więcej."