Roger Federer: Czy słyszałeś, co gwiazda powiedziała liniowemu sędziemu podczas wybuchu Shanghai Masters? | Tenis Sport

[ad_1]

Federer pokonał Nishikori 6-4, 7-6 (4), aby w sobotę ustawić półfinałowy pojedynek z Borną Coric.

Świat nr 2 wygrał podrzucenie i wybrał swojego przeciwnika na pierwszą, ryzykowną taktykę, która szybko urodziła jego owoce, gdy Federer złamał grę otwierającą.

Federer po raz drugi złamał się, by zdobyć 4-1 pierwszego setu, zanim Nishikori rozpoczął walkę.

Japońska gwiazda odbiła i zbliżyła się do poziomu, na którym grał Federer – z 40-0 na dół dla dwójki.

Po zmarnowaniu trzech wyznaczonych punktów, Federer wyładował swoją frustrację na sędziach liniowych, mówiąc im, żeby "obudźcie się", jak przekonywał, że nie zadzwonili.

Drugi set był znacznie bliższy, ponieważ każdy z graczy przegrał tylko raz, gdy zmierzyli się z tiebreakiem, który pokonał Federer.

37-latek jest teraz jednym zwycięstwem od finału, w którym mógł zmierzyć się z Novakiem Djokoviciem lub Alexandrem Zverevem.

Djokovic pokonał kolegę z Wimbledonu Kevina Andersona w setach prostych, aby dotrzeć do ostatnich czterech.

Teraz serbski czuje, że wrócił do gry w swoim najlepszym tenisie.

"Począwszy od królowej aż do tego momentu, po dzień dzisiejszy, mam wrażenie, że gram najlepiej jak potrafię i widać, że wyniki pokazują dokładnie to," powiedział Djokovic.

"Pod względem procentowym, czy gram w tym tygodniu lepiej niż w Wimbledonie lub [at the] US Open, nie sądzę zbyt wiele.

"Chodzi mi o to, że jest tam na górze i bardzo się cieszę, że nie mam zbyt dużych oscylacji podczas moich meczy, a ja skupiam się na nich i jestem bardzo konsekwentny i bardzo solidny.

"I to jest coś, co pomogło mi w całej mojej karierze, aby osiągnąć te wyżyny.

"Zawsze staram się być solidny i sprawić, by drugi gracz pracował dwa razy więcej za swoje punkty".