River Plate wyrywa Libertadores glory nad Boca w Madrycie

[ad_1]

MADRID (Reuters) – River Plate odskoczył od bramki i pokonał arktycznych rywali Boca Juniors 3: 1 po dogrywce w finałowym rewanżowym finale Copa Libertadores, który był kontrowersyjnie rozgrywany w Madrycie po tym, jak przemoc odstawiła oryginalną grę.

Piłka nożna Piłka nożna – Copa Libertadores Final – Druga noga – River Plate v Boca Juniors – Santiago Bernabeu, Madryt, Hiszpania – 9 grudnia 2018 Piłkarze River Plate świętują po wygranej w finałowym Copa Libertadores REUTERS / Paul Hanna

Dario Benedetto postawił Boca przed końcem pierwszej, srebrnej bramki na stadionie Santiago Bernabeu.

Ale River, który również powrócił dwa razy w dwumeczu zremisowanym 2: 2 na stadionie Boca w Bombonera, wyrównał w 68. minucie przez napastnika Lucas Pratto po świetnym ruchu drużynowym.

Rzeki otrzymały ogromną przewagę, gdy pomocnik Boca, Wilmar Barrios, został odesłany w trzeciej minucie dogrywki i przejął go dzięki skandalicznemu uderzeniu z kolumbijskiego, międzynarodowego juana Fernando Quintero w 109 minucie.

Gonzalo Martinez przypieczętował zwycięstwo, zagrywając 5-3, po śmierci z dostaniem się po tym, jak cała drużyna Boca wylała się w przód w poszukiwaniu wyrównania, dając River czwarty tytuł Libertadores i odmawiając Boca rekordowej równości siódmej.

Zwycięstwo River oznacza, że ​​będą reprezentować Amerykę Południową w Klubowych Mistrzostwach Świata, które rozpoczną się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 12 grudnia.

Gra została przesunięta o 10 000 kilometrów od stadionu River's Monumental do Madrytu, ponieważ zespół Boca został wpadnięty w zasadzkę przed pierwotnie zaplanowanym meczem, pozostawiając kilku graczy Boca rannych od uderzenia rozbitych okien i od gazu łzawiącego, który został ostrzelany przez policję.

Oznaczało to, że zamiast gry domowej z wyłączną obecnością kibiców River, Bernabeu Realu Madryt było równo podzielone między fanów obu stron, co było niezwykłą sytuacją w Copa Libertadores.

Finał, pierwszy w ciągu 58 lat rozgrywek poza Ameryką Łacińską, wywołał wściekłe protesty obu klubów, ich zwolenników i czołowych postaci argentyńskiego futbolu, takich jak zwycięski trener reprezentacji 1978, Luis Cesar Menotti, który nazwał zmianę. "Aberracja".

River potępił utratę przewagi w domu, którą Boca cieszył się w pierwszym meczu, podczas gdy Boca twierdził, że powinny zostać nagrodzone trofeum domyślnie, wskazując, kiedy zostali wyrzuceni z zawodów w 2015 roku, kiedy gracze River zostali poddani działaniu sprayu pieprzowego na połowa czasu.

Istniało również głębokie poczucie ironii, ponieważ konkurs nazwany na cześć wyzwolicieli Ameryki Południowej miał zostać rozegrany w domu ich byłych władców.

Pomimo kontrowersji, w sumie 10 000 fanów odbyło długą podróż z Argentyny z tej okazji, ze znacznymi zagranicznymi społecznościami w całej Europie (250 000 mieszka w samej Hiszpanii), które również zalały hiszpańską stolicę, tworząc atmosferę karnawałową serdeczny.

Hiszpańska policja przeprowadziła największą w historii operację bezpieczeństwa na mecz piłki nożnej w kraju, rozmieszczając ponad 4000 osób, w tym ponad 2000 policjantów.

Koszty bezpieczeństwa zostały zneutralizowane przez znaczne straty dla miasta, które lokalni urzędnicy rządowi oszacowali na minimum 55 milionów euro (49,2 miliona funtów).