Rhys Priestland porywa zwycięstwo ze szczęki porażki dla Bath, gdy oni schodzą z Os

Kąpiel wysłane Osy do 18-16 Europejski Puchar Mistrzów Pokonaj na Placu Rekreacji w ich pierwszej wygranej w konkursie w tym sezonie.

Obie ambicje europejskich mistrzów pucharowych dawno odeszły w niepamięć, ale Bath zebrała wystarczająco dużo energii w ciągu ostatnich 10 minut, by wygrać z 79.-minutową karą walijskiej połowy Rhys Priestland.

Scrum-half Max Green i numer osiem Zach Mercer strzelił próbę Bath, a Priestland również dodał kolejną karę i nawrócenie.

Osy zdobyły jedną próbę przez Nathana Hughesa, Lima Sopoaga wyrzuciła dwie kary i konwersję, a także Rob Miller strzelił gola z tee.

Karę Sopoaga otworzył wynik dla Osy po sześciu minutach, ale Bath natychmiast zareagował z wynikiem 75 metrów, gdy Taulupe Faletau wybuchł w akcji.

Przełamując się od swoich własnych 22, odsunął Michele Campagnaro i Juana de Jongha, a potem wyskoczył i wylądował na Greena, który rzucił się w zakręcie, by dokonać nieprzekonanej próby.

Po ogólnym ostrzeżeniu dla kapitana Bath Luke Charteris, goście walczyli do linii i Hughes wyciągnął się, by dotknąć, z Sopoagą dodając konwersję.

Druga próba Bath wypadła z niebieskiej, podobnie jak pierwsza, gdy Mercer przedzierał się przez porowaty pomocnik Oss i kroczył 40 metrów do linii. Priestland nawrócił się, by dać gospodarzowi przewagę 12-10 w 21 minucie.

Joe Launchbury powrócił z kontuzji dla Osy, ale nie mógł zapobiec porażce (Obrazy akcji za pośrednictwem Reuters)

Drugi kwartał był zdominowany przez Osy, ponieważ Thomas Young i Brad Shields zdominowali załamanie i większe napędy, takie jak napięty Will Stuart zaczął nosić zagrożenie.

Ale Bath broniła się uparcie, a Osy własne błędy utrudniały ich ciężko wygrywaną rozpęd.

Po wznowieniu akcji znacznie podeszli do tempa, a Sopoaga wykonał rzuty karne, aby przywrócić prowadzenie.

Dave Attwood na krótko wzmocnił Bath Bath, domowa drużyna wymusiła karę Scrum, z której Priestland ponownie odrzucił punkty, ale line-out nie przyniósł nic.

Jednakże, kiedy Sopoaga został pokazany żółtą kartkę za blokadę broni na Jackson Willison, walijski fly-half rozdarł piłkę z 25 metrów za 15-12 punktów. Zostało to szybko odwrócone, gdy Miller zaczął kopać wysiłek na dłuższy dystans, zdobyty ponownie na scrumie.

Tauluope Faletau dostał kolejną grę za pasem, kiedy wraca z kontuzji (PA)

Wybicie z własnej linii powinno sprawić, że Bath spróbuje 71 minut, ale podanie Francois Louw do Faletau było nietypowe.

Potem osy właśnie wróciły, by powstrzymać Atkinsa przed próbą w szaleńczym ciągu ostatnich 10 minut, które zebrało 13 307 ludzi na nogi.

Zach Mercer przesuwa się po linii, aby wypróbować Bath (Obrazy akcji za pośrednictwem Reuters)

Leinster zakończył niepokonany wyjazd Toulouse w Pucharze Mistrzów Heineken w tym sezonie jako wspaniałe 29-13 punktowe zwycięstwo w RDS zabezpieczył swoje ćwierćfinałowe miejsce z jedną rundą.

34-minutowa próba Jacka Conana dała broniącym się mistrzom przewagę 10-6 po silnym wietrze w pierwszej połowie, a Thomas Ramos w odpowiedzi na Tuluzę kopnął dwie kary.

Gospodarze, pomimo znacznej listy nieobecnych, do których należeli kapitan Jonathan Sexton, Rob Kearney, Robbie Henshaw, Devin Toner i Dan Leavy, następnie przejęli drugą połowę z trzema dalszymi próbami.

Dave Kearney ma szansę spróbować Leinster's wygrać w Tuluzie (PA)

Dave Kearney, Sean Cronin – dziewiąty występ Irlandczyka w 12 występach – i Adam Byrne wszyscy przekroczyli Leinster, który odniósł zwycięstwo, które przesunęło ich do pierwszej puli.

Przez większość czasu Tullouse był milczący. Cheslin Kolbe mógł swobodnie biec w ostatniej minucie po pocieszenie dla Francuzów, których ćwierćfinałowe nadzieje spoczęły w niedzielnym meczu finałowym w Bath.

Zamknięcie ćwierćfinału w domu będzie celem Leinster, gdy odwiedzą Osę w tym samym czasie.