Republika Południowej Afryki zaskakuje wygraną we Francji

PARIS (Reuters) – RPA spędziła w sobotę próbę przerwania meczu z dramatyczną 29-26 wygraną nad Francją na Stade de France, z prostytutką Bongi Mbonambi, która wygrała mało prawdopodobne zwycięstwo.

Rugby Union – Francja – Republika Południowej Afryki – Stade De France, Saint-Denis, Francja – 10 listopada 2018 Guilhem z Francji Guilado w akcji REUTERS / Christian Hartmann

Springbokowie skradli posiadanie z mniejszą minutą i przeszli prawie całą długość boiska, z pomocą czterech kar, które kopnęli w dotknięcie, aby zdobyć ziemię, zanim wyruszyli, by zdobyć sukces.

Mbonambi oderwał się od maula, by zanurkować nad linią w 85. minucie i przekazać sukcesy mieszkańcom RPA w drugim meczu ich czterotestowej europejskiej trasy.

W drugiej połowie byli na 23-9 minutach, ale odwrócili go, oznaczając zmianę fortuny po tym, jak w zeszłym miesiącu stracili dwa ostatnie testy w Nowej Zelandii i w zeszły weekend w Anglii.

"To było niesamowite zakończenie, a chłopcy pokazali walkę i wytrwałość. To było trudne, ale wygramy. Wybraliśmy go w drugiej połowie ", powiedział zwycięski kapitan Siya Kolisi.

Francja i Południowa Afryka zdobyły dwie próby za jednym zamachem, odwiedzając flyhalfa Handre Pollarda, który wywalczył pięć kar i dwie konwersje za 19 punktów, co świadczy o różnicy.

Baptyster Serin strzelił dwie bramki w pierwszym meczu 11 minut, aby dać Francji przewagę 6-0, ale przez pół godziny, RPA była na 9-6 przed Pollardem po trzech rzutach karnych.

Strona główna flyhalf Camille Lopez następnie umieścić cel spadek, aby wyrównać wyniki w 34 minucie.

Błyskawiczna przerwa na linię przez skrzydłowego Teddy'ego Thomasa, która pierwsza spróbowała we Francji.

Thomas wyskoczył z pola karnego i, choć ostatecznie zmierzył się z przeciwnikiem, wymusił linię z miejsca, w którym francuski maul popchnął w stronę linii bramkowej, zanim kapitan Guilhem Guirado złamał się i wykonał krótką rzutkę na linię próbującą, dając Francji przewagę 16-9.

Mathieu Bastareaud strzelił dwie minuty po wznowieniu gry, kiedy Lopez kopnął wysoką piłkę prawie na słupkach bram południowoafrykańskich. Gdy obrońcy nie mogli go wylosować, imponujący środek podniósł luźną piłkę, aby się rozbiła i wydłużyła prowadzenie.

KULKA WYDAJNA

Od samego początku gigantyczny francuski sekretarz Sebastien Vahaamahina zagrał piłkę, rozrzucając ją z powrotem w kierunku własnej linii, gdzie został porwany przez Sbu Nkosiego.

Skrzydłowy Springbok przyśpieszył swoją drugą próbę w ciągu wielu tygodni po tym, jak zdobył w zeszłym tygodniu stratę w Twickenham.

Pokaz slajdów (5 obrazów)

Republika Południowej Afryki ograniczyła deficyt do jednego punktu z dwoma kolejnymi karami ze strony Pollard, ponieważ Francja ponownie była winna niepotrzebnych naruszeń.

Jednak późny lonży z Scrumhalfa Fafa de Klerk, który powalił Lopeza na ziemię, pozwolił Serinowi na zrobienie tego 26-22 z jego trzecią karą nocy.

Francja wydawała się powstrzymywać, zanim Francois Louw stracił przewagę, a Francois Louw ukradł posiadanie w pobliżu własnych słupów, aby ustawić falę Springbok, która zmieniła grę na głowę.

Zgłoszenie przez Marka Gleesona; montaż przez Tony'ego Lawrence'a i Iana Chadbanda