Republika Irlandii przetrzymywana przez Danię w nudnym spotkaniu w Dublinie

Harry Arter oznaczył jego powrót do akcji w Republice Irlandii z zasadniczą przewagą bramek, ponieważ otworzył ją Martin O'Neill Liga Narodów z ponurą porażką 0: 0 z Danią.

Pomocnik z Cardiff, który nie był dostępny dla swojego kraju w zeszłym miesiącu otwieraczem przeciwko Walii po letniej rozprawie z asystentem menedżerem Royem Keane, przyszedł z pomocą Irlandii, by odmówić duńskiemu kapitanowi Simonowi Kjaerowi, co byłby zwycięskim golem.

W Danii grała lepiej, w której prawdziwe szanse były wysokie, pod nieobecność kontuzjowanego talizmanu Christiana Eriksena, i chociaż większość z 41.220 graczy pozostała sfrustrowana – Republikanie strzelili tylko dziewięć goli w ostatnich 12 meczach – przynajmniej pojawili się z nagrodą za swoje wysiłki.

Pozostają jednak na czwartym miejscu w grupie czwartej w lidze B, przed wizytą Walii na stadionie Aviva we wtorek wieczorem, kiedy to O'Neill będzie miał nadzieję na znacznie więcej, gdy odniósł pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji od czasu wygranej w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Cardiff 12 miesiące temu.

Shane Long pojedynki na piłkę z Thomasem Delaney (AP)

Arter został oddany po powrocie, ponieważ po raz pierwszy był obrońcą Wilków, Mattem Dohertym, którego włączenie na prawym skrzydle z Jamesem McCleanem po lewej stronie oznaczało zmianę na pomocnika Cyrusa Christie.

To z kolei pozwoliło Jeffowi Hendrickowi na wsparcie napastnika Shane'a Longa, choć ostatecznie miało ograniczony efekt.

Gdy Eriksen zaginął po stronie Danii, a Irlandia dostosowała się do nowego kształtu, fajerwerki z ostatniego spotkania pomiędzy drużynami, mecz piłki nożnej 5-1 dla Duńczyków w Dublinie 11 miesięcy temu, były niestety słabe.

Najbardziej znacząca akcja w pierwszej połowie dobiegła końca po 45 minutach, kiedy Hendrick rozpoczął masową konfrontację, gdy z pomocnikiem Danii, Thomasem Delaneyem, który najwyraźniej próbował wyeliminować piłkę, aby umożliwić Arterowi leczenie, pomocnik Burnleya obrabował go. i strzelił golem, zanim strzelił szeroko.

Shane Duffy popisał się 39-minutowym nagłówkiem szerokim słupkiem Kaspera Schmeichela, a Pione Sisto przyciął stolik po wrzuceniu do Doherty'ego i Christie w przestoju, ale to było tak dobre, jak to tylko możliwe.

Złupić Arter oczyszcza Simona KjaerWysiłek poza linią (Getty Images)

Delaney i Lasse Schone widzieli sporo piłki w środku parku, ale bez inspiracji Eriksena, nie byli w stanie zapewnić jego zastępcy Kasperowi Dolbergowi i partnerowi strajkowemu Yussufowi Poulsenowi znaczącej służby.

Podobnie frontman Republiki Long znalazł się zbyt często izolowany, aby wywrzeć wpływ na grę.

Przybycie Endy Stevens jako zastępcy Callum O'Dowdy na pół etatu pozwoliło McCleanowi przejść do bardziej zaawansowanej roli, ale to właśnie goście zdominowali posiadanie w drugiej połowie.

Niemal sprawili, że ciśnienie wyłoniło się 13 minut po ponownym uruchomieniu, kiedy Kjaer spojrzał na kąt Schone'a w kierunku skrajnego słupka, ale Arter był we właściwym miejscu, w odpowiednim momencie, aby usunąć linię.

Ale to Irlandia mogła złapać prowadzenie z 18 minutami, kiedy Christie pobiegł do zwolnienia Longa i uderzył w rosnące uderzenie, które Schmeichel musiał pokonać.

Ludzie O'Neilla cieszyli się najlepszym czasem gry, gdy czas uciekł, ale Randolph musiał spóźnić się z Martinem Braithwaite'em i Delaney'em, aby upewnić się, że wszystko ukończyło, choć Duffy był pogrążony w smutku, że nie otrzymał kary za przestój po tym, jak poczuł był zwinięty na ziemię.