Rebelia Realu pogłębia się, gdy Sociedad pokonuje niespodziankę

MADRID (Reuters) – Koszmarny start Realu Madryt do nowego roku był kontynuowany w niedzielę z porażką 2-0 u siebie z Realem Sociedad, co spowodowało, że mistrzowie Europy zasiadali poza czołową czwórką w La Liga 10 punktów za liderami Barcelony.

Piłka nożna Piłka nożna – La Liga Santander – Real Madryt kontra Real Sociedad – Santiago Bernabeu, Madryt, Hiszpania – Janaury 6, 2019 Real Sociedad Willian Jose strzela pierwszego gola z miejsca karnego REUTERS / Juan Medina

Willian Jose przedłożył Basków przed trzecią minutą, a po porażce z Madrysem, po trafieniu dwóch rzutów karnych, po tym jak Lucas Vazquez został odesłany, pomocnik Ruben Pardo przypieczętował swoje miejsce bramką w 84. minucie.

Wielu fanów w domu uciekło z początku z przerażenia, podczas gdy inni powitali ostatni gwizd z ogłuszającym hukiem po Real Sociedad, w ich pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Imanol Alguacil po zwolnieniu Asiera Garitano, który wygrał na Bernabeu po raz pierwszy od 2004 roku.

Porażka opuściła Madryt, który w czwartek pokonał 2: 2 z Villarrealem, a po zdobyciu 18 punktów w klasyfikacji generalnej La Liga uzyskał piąte miejsce po 30 punktach, 10 z Barcelony, która wygrała 2-1 w Getafe.

Real Sociedad wspiął się z 16 na 11.

Przed startem Madryt zaliczył trofeum Pucharu Świata, które wygrał w zeszłym miesiącu trzeci raz z rzędu, ale uroczysty nastrój został wkrótce przebity, gdy Real pomocnik Casemiro został ukarany za odwiedzenie Mikela Merino w polu.

Jose Willian uderzył z rzutu wolnego w sam środek bramki za Thibautem Courtoisem i chociaż Real zgromadził ogromną szansę, nie udało im się znaleźć siatki.

Karim Benzema opuścił okazję, strzelając z dalekiego słupka, a bramka Vazqueza trafiła w słupek, który wyglądał jak zamierzony krzyż.

Real odrzucił potrójną szansę zaraz po przerwie, gdy bramkarz Sociedad Geronimo Rulli pokonał Winicjusza Jr. i Raphaela Varane z bliskiej odległości, a ich zadanie było jeszcze trudniejsze, gdy Vazquez został zwolniony w 61. minucie dla drugiej rezerwacji.

Argentyński bramkarz, Rulli, później pojawił się w Brazylii, by spotkać Viniciusza, ale żadna kara nie została przyznana. Decyzja, która pozostawiła wiernych Bernabeu wściekłym po tym, jak kapitan Madrytu, Sergio Ramos, odrzucił wcześniejszy rzut karny.

"Wszystko było dzisiaj przeciwko nam, mieliśmy okropny początek, bardzo niefortunną grę w pierwszych minutach meczu i każdy błąd na tym poziomie jest karany", powiedział prawdziwy trener Santiago Solari po swojej drugiej porażce w lidze, odnosząc sukcesy po Julenie Lopetegui na koniec Październik.

"Zrobiliśmy wszystko, aby to zmienić, mieliśmy dużo szans, że żaden z nich nie wszedł, a w futbolu liczy się cel. Mieliśmy również odwołanie od kary, którego nikt nie może zrozumieć, dlaczego nie zostało podane.

"Sędzia zadaje pierwsze obrażenie, ale drugi to kara za każdy dzień tygodnia".

Zgłaszanie przez Richarda Martina ,; Edycja: Ian Chadband i Ed Osmond