Real Madryt vs Barcelona: Finał Copa del Rey nigdy się nie powtórzy, mówi Gerard Pique

[ad_1]

Barcelona obrońca Gerard Pique jest przekonany, że jego rekordowy wynik w sześciu kolejnych finałach Copa del Rey nigdy nie zostanie osiągnięty.

Barca wygrała 3-0 zwycięstwo w drugiej połowie półfinału przeciwko el Clasico rywale Real Madryt wygrać 4: 1 po drugiej połowie z Luis Suarez i własnym celem Raphaela Varane'a.

Real był lepszy od dłuższego czasu na stadionie Bernabeu, ponieważ po pierwszym remisie zremisowali 1: 1.

Ale Suarez uderzył z powodu gry w 50. minucie, a po bramce Varane'a uciszył Bernabeu, napastnik Uruguay przerobił karę w stylu Panenki, rzucając ją w sam środek.

"Nasza forma w pucharze oznacza, że ​​radzimy sobie naprawdę dobrze" – powiedział Pique. "Nie sądzę, że kiedykolwiek się powtórzy, nie sądzę, żeby jakakolwiek drużyna dostała się do tak wielu finałów.

"Przybyliśmy tutaj i nie graliśmy w naszą najlepszą grę sezonu, a wciąż wygrywaliśmy 3-0, więc oznacza to, że coś idzie dobrze.

"Przyjeżdżamy tu ostatnio, bo mamy dobre wyniki i jesteśmy w innym finale.

"Postaramy się wygrać ten mecz, mamy tu także ligę i wiemy, że nie możemy się zrelaksować z tego powodu".

Barca wygrał Copa del Rey przez ostatnie cztery sezony, podczas gdy dwaj arcy rywale spotykają się ponownie w LaLiga w tym samym miejscu w sobotę.

Szef reprezentacji Realu Madryt, Santiago Solari, przyznał, że wynik był trudny do wzięcia, ponieważ jego strona była na przedniej stopie podczas przedłużających się zaklęć podczas drugiej nogi.

"Po wszystkich naszych wysiłkach i walce do ostatniego gwizdka, mając szanse i dominując tak długo w grze, wynik ten naprawdę boli," powiedział Solari na konferencji prasowej.

"Wyszliśmy z wysoko podniesionymi głowami, ale nie jesteśmy z tego powodu szczęśliwi, koncentrujemy naszą energię na kolejnym starciu z Barceloną.

"Pokazali, jak solidnie są. Mieliśmy te wszystkie szanse i gdybyśmy je zdobyli, moglibyśmy dojść do finału."

Luis Suarez strzelił dwa gole w meczu Bernabeu (Getty Images)

Vinicius Junior sprawił, że Barca miał sporo problemów ze swoimi sztuczkami i tempem, ale Brazylijczyk stracił kilka złotych szans, podczas gdy bramkarz Marc-Andre ter Stegen wykonał znakomite zapisy.

Najwyższy wysiłek Ter Stegena zaprzeczył Sergio Reguilon, który strzelił drugiego gola w drugiej połowie.

"Byliśmy bardzo dobrzy i byliśmy zorganizowani" – dodał Solari. "Mieliśmy dużo energii i stworzyliśmy wiele okazji, ale nie zdobyliśmy gola.

"Praca, organizacja, mobilność." Mieliśmy wszystko i możemy dodać do tego, czego nam brakowało – celów. "

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami dzięki komentarzom ekspertów i analizom naszych nagradzanych autorów