Real Betis vs Real Madryt: Santiago Solari wywiera wpływ na kolejną generację po wygranym ostatnim finale

Real Madryt trener Santiago Solari okrzyknął wpływ swoich młodych zawodników po niewiarygodnym zwycięstwie w Real Betis w niedzielę.

Były gracz Betis Dani Ceballos uderzył z rzutu wolnego w 88. minucie, gdy Madryt zdobył 2-1 zwycięstwo na stadionie Benito Villamarin, aby powrócić do czołowej czwórki w LaLiga.

Wygrana została osiągnięta bez liczby starszych gwiazd, ponieważ tacy jak Gareth Bale, Marco Asensio i Lucas Vazquez byli nieobecni w wyniku kontuzji lub zawieszenia.

Karim Benzema również został zatrzymany w przerwie po niezgrabnym lądowaniu na ręce i złamaniu palca.

Solari powiedział na swojej konferencji prasowej po meczu: "Są to trzy cenne punkty, które pomogą nam zmniejszyć przepaść między nami a zespołami nad nami w tabeli.

"Dla młodych chłopaków, którzy pojawili się i grali z pierwszą drużyną w tym sezonie, jest również bardzo dobra oferta.

"W składzie pełnym uznanych graczy jest to trudne zadanie, ale musieliśmy sprowadzić kilku młodszych: Cristo, Brahima (Diaz), (Federico) Valverde, (Sergio) Reguilon, Vinicius (Junior) – wszyscy gracze w wieku poniżej 21 lat, niektórzy bardzo młodzi gracze.

"Skończyli mecz dzisiaj iw takich okolicznościach i to dobra wiadomość dla klubu."

Betis wyglądał jak zdobycie punktu po tym, jak Sergio Canales anulował świetny wczesny otwierający Luka Modric do momentu, aż Ceballos zastąpi ostatnie słowo.

Caballos nie świętował szaleńczego zwycięzcy, ale po tym, jak odszedł z Betis do Madrytu w 2017 roku, przyznał, że czuł się inaczej.

"To stadion, na którym dałem wszystko jako gracz, ale teraz nie czas na rozmowy, ale żeby uczcić zwycięstwo" – powiedział.

"Uczucie jest dobre – trzy punkty: drużyna musiała czasem cierpieć w drugiej połowie, ale są to trzy duże punkty i smakują wyśmienicie".

Klęska była drugim po kolei Betisem i zostawiła ich siódmą pozycję w tabeli.

"Uważam, że straciliśmy niezasłużenie" – powiedział trener Quique Setien.

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.