Reakcje w Premier League: Liverpool kontynuuje marsz, ale Klopp martwi się tylko o Everton

Przewaga Liverpoolu na szczycie Premier League wynosi teraz osiem punktów, ponieważ The Reds sprawili, że 14 meczów ligowych nie został pokonany dzięki wygranej 2: 1 u siebie z Brighton.

Zwycięstwo zmarnowało odwołanie bramkarza Alissona w 76 minucie za rażącą piłkę ręczną poza jego polem karnym.

Seagulls strzelili gola z wynikowego rzutu wolnego, gdy Lewis Dunk posłał swojego bramkarza rezerwowego, Adriana, ale liderzy ligi utrzymali zwycięstwo z Virgilem van Dijkiem, ich bohaterem.

Holenderski obrońca Van Dijk strzelił dwa gole głową w połowie pierwszej połowy, kiedy Liverpool wyrównał swój najdłuższy bezkonkurencyjny bieg w najwyższym locie: 31 meczów, w których poszli bez porażki między majem 1987 a marcem 1988.

„Pod względem wyników jest to z pewnością niesamowity okres” – powiedział menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp. „Ale nie chcemy myśleć o ostatnich 14 grach – tak naprawdę martwimy się o następny, który odbędzie się w środę przeciwko Evertonowi i jest duży”.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Miasto upuść więcej punktów

Jonjo Shelvey zdobył znakomity późny korektor, aby zdobyć Newcastle punkt w St James ’Park i jeszcze bardziej podważyć nadzieje Man City na złapanie Liverpoolu.

W zeszłym sezonie mistrzowie Premier League stracili 11 punktów w tej kampanii i są o 11 punktów za Liverpoolem.

Poproszony o wyjaśnienie, co poszło nie tak w Etihad w tym sezonie, Pep Guardiola był zagubiony, mówiąc reporterom: „Wykonujemy tę samą pracę, którą wykonaliśmy w ciągu ostatnich kilku sezonów. Próbowaliśmy zdobyć więcej bramek, ale tak się nie stało. ”

W sobotnim losowaniu 2-2 gole City padły od Raheema Sterlinga i Kevina de Bruyne, ale wysiłek Jetro Willemsa w pierwszej połowie dla Magpies i ostatniego kutasa Shelvey zapewnił, że strona Steve'a Bruce'a podzieliła łupy.

„Gracze byli wspaniali w swojej pracy”, powiedział Bruce, który określił cel Shelvey jako „magię”.

Lisy zostawiają to późno

Leicester City potrzebowało pomocy VAR, aby poprowadzić porywającego Evertona 2-1 na King Power Stadium, zwycięstwo oznacza, że ​​Lisy są drugie i trzy punkty przewagi nad Man City.

Richarlison dał Toffees prowadzenie w pierwszej połowie, ale Jamie Vardy wyrównał w 68. minucie, a następnie Kelechi Iheanacho zdobył zwycięzcę w przerwie – co wymagało od VAR potwierdzenia, że ​​był na pozycji spalonej.

„Najlepsze drużyny mają ducha” – powiedział Brendan Rodgers, szef Leicester. „To zespół, który jest tak silny razem.”

Wiele z tylne strony gazet informuje, że wynik pozostawia szefa Evertonu Marco Silvę „na krawędzi” worka.

Tottenham znów wygrał

Jose Mourinho kontynuuje swoją magię w Tottenham z Lilywhites, dzięki czemu trzy wygrane z trzech odkąd Specjalny został menedżerem.

Wydaje się, że nikt nie cieszy się życiem pod nowym szefem bardziej niż Dele Alli, której dwa gole przyczyniły się do pomocy Tottenhamowi w pokonaniu Bournemouth 3-2, wygranej, która przenosi ich na piąte miejsce w tabeli.

„Grał trzy fenomenalne mecze, odkąd przybyłem” – powiedział Mourinho o Alli. „Gra w pozycji, w której czuje się szczęśliwy i wygodny. Dajemy mu także przestrzeń dla jego kreatywności, którą zawsze ma. ”

Zjednoczeni na dziewiątym miejscu

W innych wynikach gol Aarona Cresswella dał West Hamowi zwycięstwo 1: 0 w Chelsea i zakończył siedem meczów bez zwycięstwa Hammersów, podczas gdy Manchester United prowadził 2: 2 u siebie w meczu z Aston Villą.

Remis pozostawia United na dziewiątym miejscu, osiem punktów za czwartym Chelsea.

„Nie udało nam się kontrolować gry, ale teraz nie możemy nic na to poradzić” – przyznał szef Man Utd Ole Gunnar Solskajer. „Ci chłopcy poprawią się i uczą na podstawie tego doświadczenia. Jako klub nie lubimy zajmować takiej pozycji, ale taka jest rzeczywistość ”.

Amazon debiutuje w EPL

Wszystkie mecze w Premier League w środku tygodnia będą na żywo Amazon Prime Video. Usługa przesyłania strumieniowego online pokaże dwa urządzenia EPL we wtorek, sześć w środę i dwa w czwartek.