Reakcje Ligi Mistrzów: Chelsea trzyma się, by zakwalifikować się jako Ajax i Inter Mediolan

Chelsea zwyciężyła nerwy, by zarezerwować miejsce w ostatnich 16 ligach Uefa Champions League, wygrywając 2: 1 z Lille na Stamford Bridge.

Bramki pierwszej połowy Tammy Abrahama i Cesara Azpilicuety postawili Bluesa na drugim miejscu przeciwko Lille, ale późna bramka francuskich gości zagroziła utratą ich postępu.

Wysiłek Loic Remy w 78 minucie oznaczał, że wierni Chelsea przeżyli nerwowe kilka ostatnich minut, świadomi, że porażka sprawi, że wymkną się ze sporu kosztem Ajaxa.

Zespół Franka Lamparda utrzymał jednak drugie miejsce w grupie H za Walencją i jeden punkt przewagi nad holenderskimi rywalami, którzy przegrali 1: 0 u siebie z hiszpańskim zespołem.

Półfinaliści zeszłego sezonu, Ajax zapłacili cenę za wyprzedaż tylu drużyn w lecie, a ich brak postępów jest gorzkim rozczarowaniem po ich ekscytującej marce futbolu w zeszłym roku.

Nerwowy

Chelsea przeszła teraz do fazy pucharowej w 15 ze swoich 16 kampanii w Lidze Mistrzów, przy czym jedyna porażka 2012–2013 zakończyła się niepowodzeniem, ale Lampard przyznał, że w ostatnich dziesięciu minutach był to piskliwy tyłek.

„Zaczęło się drżeć” – powiedział. „Musimy lepiej wykorzystać nasze szanse. W 2-0 myślałem, że nie do końca to zrobiłem, a kiedy Lille strzelił gola, było to bardziej nerwowe zakończenie gry, niż było to konieczne. ”

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Czerwoni także przez

Broniąc mistrzów Liverpool zebrał punkty, których potrzebowali, aby zakwalifikować się do grupy E, ale zmusił ich do ciężkiej pracy przez Red Bull Salzburg.

Austriacki strój rzucił wszystko, co mieli na gości w pierwszych 45 minutach, chcąc dodać do swojej ostatniej liczby 87 bramek w 24 meczach. Ale The Reds pozostali silni, utrzymywali czyste konto, a następnie uderzyli gospodarzy dwoma bramkami w dwie minuty po przerwie.

Naby Keita skierowała się na krzyż Sadio Mane'a w 57 minut, a następnie Mohamed Salah strzelił do domu z ostrego kąta, aby upewnić się, że dotarli do ostatnich 16.

„Naprawdę podoba mi się to, że mój zespół jest tak mądry, że słuchają i zmieniają tak”, powiedział menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp. „Salzburg był niewiarygodnie silny, szczególnie w pierwszej połowie, ale my również byliśmy gotowi na tę walkę”.

Napoli rzucił Genk 4-0, aby zająć drugie miejsce w grupie E, ale godzinę po wygranej włoski klub rozstał się z trenerem Carlo Ancelottim, który jest już związany zarówno z Arsenalem, jak i Evertonem.

Ostatnie strony: Stunner Salah pieczętuje „pełny angielski” w ciągu ostatnich 16 lat

Koniec Interu

Ansu Fati stał się najmłodszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów, kiedy strzelił późnego zwycięzcę Barcelony, aby zakończyć nadzieje Interu Mediolan na zdobycie ostatnich 16 lat. 17-latek przerzucił podanie Luisa Suareza na cztery minuty przed końcem i wygrał 2: 1 w San Siro.

Hiszpańscy giganci zakwalifikowali się już do fazy pucharowej, ale ich zwycięstwo na drodze, w połączeniu ze zwycięstwem Borussii Dortmund 2: 1 u siebie z Slavią Praga, oznacza, że ​​Inter zajmuje trzecie miejsce z drugim miejscem kwalifikacyjnym dla Niemców.

„Grałem dawać i odchodziłem z Luisem, a kiedy zdobyłem stadion, po prostu uciszyłem się, jestem bardzo szczęśliwy”, powiedział Fati. „To sen… rozglądasz się i myślisz:„ co ja zrobiłem? ”

Zostały dwa miejsca w ostatnich 16

W środę wieczorem do zdobycia są jeszcze dwa miejsca kwalifikacyjne. Manchester City wygrał jako zwycięzca grupy C i będzie między Szachtar Donieck, Dinamo Zagrzeb i Atalanta za drugie miejsce.

Man City jest w Dinamo Zagreb (17.55, na żywo w BT Sport 3), a gospodarz Szachtaru Atalanta (17.55, na żywo w BT Sport 1).

Juventus wygrał grupę D, ale drugie miejsce nie zostało jeszcze potwierdzone w rywalizacji z Atlético Madryt i Bayerem 04 Leverkusen. W środę gospodarz Atlético Lokomotiv Moscow (20:00, na żywo w BT Sport Extra 3) i Leverkusen są u siebie przeciwko Juve.

Urządzenia, permutacje i narysuj szczegóły

Kiedy jest remis przez ostatnie 16?

Losowanie 16 rundy Ligi Mistrzów odbędzie się o godzinie 11:00 (GMT) w poniedziałek 16 grudnia w Nyon w Szwajcarii. Losowanie obejmuje ośmiu zwycięzców grup (rozstawionych) i ośmiu zdobywców drugiego miejsca (bez rozstawienia). Dwa ostatnie miejsca zostaną rozstrzygnięte w środę wieczorem.