Reakcje Ligi Mistrzów: Chelsea i Liverpool mają jeszcze wiele do zrobienia

Liga Mistrzów UEFA grupa H
Valencia 2 Chelsea 2

Nadzieje Chelsea na zakwalifikowanie się do ostatnich 16 Ligi Mistrzów zejdą na drugi plan, gdy Blues zremisuje 2: 2 w Walencji.

Wynik pozostawia ich na trzecim miejscu w grupie H, na poziomie ośmiu punktów w klubie hiszpańskim, ale z gorszą różnicą bramek. Ajax jest najlepszy z dziesięcioma punktami i zakwalifikuje się jako zwycięzca grupy, jeśli uniknie porażki u siebie z Walencją w finałowym meczu puli.

„Jestem do pewnego stopnia szczęśliwy” – powiedział menedżer Chelsea Frank Lampard. „To był naprawdę trudny mecz, ale remis trzyma nas w rękach podczas ostatniego meczu z Lille. W grze pojawiły się pozytywne i negatywne strony, ale to duży pozytyw ”.

Niepoważnie

Jednym z negatywów był widok napastnika Tammy Abrahama, który został rozciągnięty na krótko przed końcem pierwszej połowy, gdy 22-latek niezręcznie wpadł na główkę.

Lampard powiedział później, że napastnik Anglii chodził po posiniaczonym biodrze i miał nadzieję, że „to nic poważnego”.

Abraham opuścił boisko z wynikiem 1: 1 po tym, jak kolega z drużyny Mateo Kovacic wyrównał wysiłek Carlosa Solera dla gospodarzy.

Christian Pulisic dał następnie prowadzenie Chelsea pięć minut do drugiej połowy, ale jego bramka wymagała długiej interwencji sędziego asystenta wideo (VAR). Przez trzy minuty urzędnicy analizowali powtórki z bramki, zanim zdecydowali, że Pulisic został rozegrany na miejscu przez but Ezequiela Garaya.

Bohater i czarny charakter

VAR był ponownie wymagany w 63 minucie, aby stwierdzić, że Jorginho rzeczywiście sfaulował Jose Gayę, ale kara Daniela Parejo została dobrze uratowana przez Kepę Arrizabalaga.

Jednak bramkarz Chelsea nie był tak pewny w 82 minucie, ponieważ nie poradził sobie z czymś, co wyglądało na dośrodkowanie Daniela Wassa. Piłka trafiła daleko w słupek i znalazła się w siatce gości, a teraz Chelsea musi pokonać Lille (który przegrał 2: 0 u siebie z Ajaxem) w swoim ostatnim meczu 10 grudnia, aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.

–––––––––––––––––––––––––––––––
Do analizy największe historie sportowe – i a zwięzłe, zrównoważone przejrzyj wiadomości z tygodnia – spróbuj Magazyn Tydzień. Rozpocznij okres próbny już dziś

Grupa E Ligi Mistrzów
Liverpool 1 Napoli

Broniący mistrzów Liverpool musiał przyjść z tyłu przeciwko Napoli na Anfield, ale punkt, który zapewnili w remisem 1-1, wciąż nie był wystarczający, aby potwierdzić ich przejście do ostatnich 16.

Czerwoni wymagają co najmniej jednego punktu w ostatnim meczu grupowym w Red Bull Salzburg, aby przejść do fazy pucharowej.

Frustracja odczuwana przez Liverpool ucieleśnia menedżera Jurgena Kloppa, któremu pokazano żółtą kartkę za wybryki na linii bocznej.

Zapytany, dlaczego został zarezerwowany przez sędziego Carlosa Del Cerro Grande, szef The Reds powiedział: „Dwukrotnie przerwał grę i zrobił wielkie zamieszanie. Obie drużyny miały możliwość szybkiego ponownego uruchomienia, ale dwukrotnie więcej [intervened] i miał coś do powiedzenia. Więc powiedziałem: „Dlaczego to zrobiłeś? Proszę, nie róbcie tego, a potem mam to [the yellow card]. ”

Żadnych wakacji

Prawdę mówiąc, irytacja Kloppa wynikała bardziej z faktu, że jego strona była w złym stanie w pierwszym okresie, kiedy po 21 minutach strzelił bramkę do Driesa Mertensa.

Dejan Lovren przewodził gospodarzom w połowie drugiego etapu, ale nie byli w stanie zmusić zwycięzcy i muszą zdobyć przynajmniej punkt w Austrii 10 grudnia.

Prawdopodobnie będą musieli to zrobić bez Fabinho po tym, jak wpływowy pomocnik doznał kontuzji kostki, która ma go odsunąć na kilka tygodni.

„Ludzie żałowali, że nie możemy dziś zakończyć grupy i zrobić świątecznej gry w Salzburgu”, powiedział Klopp.

„Jeśli mamy ambicje w Lidze Mistrzów, musimy to pokazać w Salzburgu. Do tego czasu musimy pokazać nasze ambicje w Premier League. ”

Messi gra kwalifikacje jako Barca

Podczas 700. występu w Barcelonie Lionel Messi strzelił gola raz i zapewnił dwie asysty gdy Katalończycy pokonali Borussię Dortmund 3-1 na Camp Nou.

Barca zajął pierwsze miejsce w grupie F i dołączył do Manchester City, Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain, Real Madryt, Bayern Monachium, Juventus i RB Lipsk w fazie pucharowej.

Ostatnie mecze grupowe odbywają się w dniach 10-11 grudnia, a losowanie rundy 16 odbędzie się 16 grudnia.