Rashford i olśniewający De Gea zdobywają zwycięstwo Man United w Spurs

LONDON (Reuters) – Ambicje tytułów Premier League Tottenham Hotspur doznały poważnego ciosu, gdyż gol Marcusa Rashforda dał Manchesterowi United zwycięstwo na Wembley 1: 0, aby utrzymać perfekcyjny start szefa dozoru Ole Gunnara Solskjaera.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Tottenham Hotspur przeciwko Manchester United – Wembley Stadium, Londyn, Wielka Brytania – 13 stycznia 2019 Manchester United Marcus Rashford zdobywa swój pierwszy gol Akcja Zdjęcia przez Reuters / John Sibley

Rashford pokonał bramkarza Tottenhamu Hugo Llorisa pod ścisłym kątem w 44. minucie, a odmłodzony United zdobył szóstą wygraną w sześciu meczach od czasu, gdy były napastnik Solskjaer wkroczył po zwolnieniu Jose Mourinho.

Tottenham strzelił 11 bramek w drugiej połowie, ale nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie hiszpańskiego bramkarza Davida De Gea, który wykonał znakomite interwencje w obronie Dele Alli, Harry'ego Kane'a i Toby'ego Alderweirelda.

Jego bohaterski bohaterski pojedynek pozwolił United odnieść zwycięstwo w pierwszej lidze ligowej przeciwko Tottenhamowi od 2012 roku.

Drużyna Solskjaer pozostała na szóstym miejscu, ale teraz ma na swoim koncie 41 punktów z Arsenalem, podczas gdy Tottenham ma 48 punktów na trzecim miejscu, dziewięć za liderami Liverpoolu i dwóch za mistrzami Manchester City, którzy w poniedziałek zmierzą się z Wolverhampton Wanderers.

Menedżer z Tottenhamu, Mauricio Pochettino, jest bardzo napuszony, by zostać kolejnym pełnoetatowym szefem United, ale odwiedzający fani United śpiewają "Ole Ole Ole, Solskjaer, Solskjaer!", Gdy podnieśli się, aby docenić swojego byłego bohatera Ligi Mistrzów, którego przybycie zmieniło się ich sezon.

Pochettino, tymczasem, ma wiele do rozważenia po szóstej ligowej porażce sezonu.

Son Heung-min niedługo odejdzie na Puchar Azji, Moussa Sissoko utyka z kontuzją pachwiny, a kluczowy napastnik Kane odstąpił na koniec po kontuzji kostki.

Wizyta w Tottenham była największym testem Solskjaera, a fakt, że go zdał, musi być dla niego poważnym pretendentem.

"Wyniki, aby tu dotrzeć i pokonać Tottenham, są fantastyczne" – powiedział Norweg. "Trzymaliśmy się w drugiej połowie i nigdy nie mieliśmy do czynienia z tym, kiedy zmienili system, ale masz prawo mieć dobrego bramkarza.

"Oczywiście, kiedy robisz 11 zapisów, to jest to najwyższy wynik, ale mimo to dwóch z nich było na najwyższym poziomie, ale reszta, jakiej oczekujesz od Davida."

SZCZĘŚCIE POWRÓT

De Gea uważa, że ​​Solskjaer przyniósł szczęście do klubu.

"To jest prawdziwy Manchester United", powiedział bramkarz.

W pierwszej połowie pełnej ataków piłkarskich Kane miał cel odrzucony dla gospodarzy, ale United, z Jessem Lingardem, Anthonym Martialem i Rashfordem tworzącymi szybko atakujące trio, byli niebezpieczni za każdym razem, gdy rzucali się naprzód.

Pierwszy gol zawsze wydawał się być bardzo ważny i trafił tuż przed przerwą po tym, jak United obrócił posiadanie w swojej własnej połówce, a Paul Pogba ustawił Rashforda na wolności z piękną piłką.

Napastnicy United pojechali na skraj pola karnego i oddali strzał, na który Lloris miał rękę, ale nie mógł ustąpić.

Lloris odkupił się z dwiema próbami od Pogby, ale potem wszystko sprowadzało się do doskonałości De Gea, gdy Spurs, ryczący przez większość z 80 000 ludzi, desperacko szukał wyrównania.

Uratował bliski strzał głową Kane'a i zablokował strzał Alli nogami po tym, jak pomocnik został wypuszczony jeden na jednego, po czym wykonał zaskakującą reakcję, jednak nie mogąc odeprzeć Toby'ego Alderweirelda z bliskiej odległości.

Rzut wolny Kane'a został akrobatycznie uratowany przez De Gea, a napastnik reprezentacji Anglii zobaczył kolejny strzał z dystansu strzelonego przez golasa Hiszpana.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Po śmierci, podanie przez Fernando Llorente było zbyt daleko przed Kane'em, który zakończył mecz, krzywiąc się z bólu.

"Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać mecz. Zdominowaliśmy i stworzyliśmy wiele okazji "- powiedział Pochettino.