Raheem Sterling przyznaje, że pierwszy gol Anglii za trzy lata był "pięknym uczuciem" po zwycięstwie nad Hiszpanią

Raheem Sterling na podium, gdy Anglia osiągnęła pełnoletność, wygrywając z Hiszpanią

Raheem Sterling opisał swoją pierwszą bramkę w Anglii w ciągu trzech lat jako "piękne uczucie" po udzieleniu pomocy Gareth SouthgateMężczyźni zdobywają słynną wygraną 3: 2 nad Hiszpanią w Sewilli.

Skrzydłowy Manchesteru City zapewnił efektowny, 17-minutowy ruch, aby przełamać impas w 16th minutę, po czym dodał kolejny z bliskiego zasięgu Marcus Rashford przeszedł obok Davida De Gea po świetnej pracy z Harry Kane wysłać Anglię na pół etatu, z przewagą 3-0 nad drużyną Luisa Enrique.

Bramki z substytutu Paco Alcacer i Sergio Ramos zapewnił finał nerwowy dla Anglii, gdy Hiszpania zremisowała po przerwie, ale nie przestawali ich uruchamiać Liga Narodów Uefa kampania z pierwszym zwycięstwem na hiszpańskiej murawie od 1987 roku, a Sterling został wybrany na mężczyznę meczu.

"To było piękne uczucie", powiedział Sky Sports jego pierwszego gola. "Wywieram duży nacisk na siebie, aby dostać się do pudełka i strzelać bramki, i to moja pozycja, aby zdobywać bramki, więc muszę iść dalej. To dużo znaczyło, minęły trzy lata bez punktacji, więc wiele znaczyło.

"Wiesz dużo czasu, kiedy podnosiłem się i nie wpadałem z tyłu jak w moim klubie, ale przeanalizowałem to i próbuję dostać się do pudełka bardziej.

"To był świetny występ zespołu. Poszliśmy do nich od początku i byliśmy kliniczni.

Sterling był rewelacyjny dla Anglii w Sewilli (Getty)

"Innego dnia [against Croatia] przegapiliśmy kilka okazji, ale dzisiaj skończyliśmy je, kiedy potrzebowaliśmy. "

Bezbramkowy bieg Kane'a w Anglii rozciąga się obecnie na siedem międzynarodowych meczów, ale jego występ oferował znacznie więcej niż strzelanie gróźb, gdy asystował przy Sterlingu i Rashford. Po meczu napastnik Tottenhamu nalegał, aby nie martwił się o własne zmagania o znalezienie siatki.

"Ludzie zawsze mówią o celach i jeśli nie zdobędę gola, nie gram dobrze, ale mam mnóstwo gier w mojej karierze, w których miałem bardzo dobre gry i wnoszę swój wkład do zespołu" – powiedział Kane.

"Oczywiście uwielbiam strzelać bramki, ale wygrana jest jeszcze lepsza. [I got a] kilka asyst, które są świetne i ci chłopcy skończyli to, co było dla nas idealne.

"To było niesamowite. Hiszpania jest prawdopodobnie jedną z formujących się obecnie drużyn na świecie, ale wiedzieliśmy, że możemy ich pokonać. Graliśmy dobrze na Wembley, ale nie spodziewaliśmy się tam.

"Wyszliśmy z bloków strzelających. Świetne tłoczenie, świetne przejście, świetne bramki. Wiedzieliśmy, że druga połowa będzie trudna, ale uważam, że dobrze się broniliśmy, pochłonęliśmy presję i na szczęście ref nie zakończyło się gwizdkiem.

"Będziemy się z tego cieszyć. Świetne występy, wszyscy wykopali głębokie, wspaniałe bramki od Razy i Rasha, a my zasłużyliśmy na trzy punkty. "

Śledź niezależny sport na Instagramie, aby obejrzeć najlepsze zdjęcia, filmy i opowiadania z całego świata sportu.