Punkt Pierwsza Liga Mistrzów, bramka dla Young Boys w Walencji

BERN (Reuters) – debiutanci Ligi Mistrzów Young Boys strzelili pierwszego gola i zdobyli swój pierwszy punkt w rozgrywkach z zasłużonym 1: 1 meczem u siebie z Walencją we wtorek.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Mistrzów – Faza grupowa – Grupa H – Młodzież z BSC Young Boys kontra Walencja – Stade de Suisse, Berno, Szwajcaria – 23 października 2018 Walencja Jose Gaya w akcji z młodymi chłopakami Kevin Mbabu REUTERS / Stefan Wermuth

Michi Batshuayi dał Valencia przewagę w pierwszej połowie – pierwszy gol w grupie H – ale Guillaume Hoarau wyrównał karę po przerwie.

Valencia, która w tym sezonie rozegrała dziewięć meczów we wszystkich rozgrywkach, ma na swoim koncie dwa punkty z trzech meczów w grupie H i Young Boys. Manchester United (4) był gospodarzem liderów Juventusu (6) we wtorek.

Pokaz slajdów (9 obrazów)

Bramkarz Young Boys Marco Woelfli w końcu zadebiutował w Lidze Mistrzów w wieku 36 lat, spędzając poza klubem tylko jeden sezon swojej kariery.

Batshuayi został złapany na spalonym kilka razy wcześniej, ale nie popełnił błędu w 26. minucie.

Loris Benito trafił prosto w bramkarza Carlosa Solera, który przerzucił piłkę do belgijskiego i zaatakował Woelfli, by ustawić Walencję na pierwszym miejscu.

Bramkarz Valencia, Neto, obronił czołówkę Christian Fassnacht, a Kevin Mbabu odpalił szeroki słupek po tym, jak luźna piłka trafiła do niego, gdy Young Boys wrócili mocno po przerwie. Mistrzowie Szwajcarii w końcu strzelili w 55. minucie, kiedy Djibril Sow został potknięty przez Daniela Parejo, a Hoarau spokojnie przerobił karę, aby zrobić mały fragment historii Ligi Mistrzów. Sekou Sanogo okazał się bardzo bolesny, dając Young Boys pamiętną późną wygraną, kiedy skierował się do środka słupka zza rogu.