Puchar Mistrzów: Leinster pokonał Bath, aby dotrzymać kroku Toulouse, a Castres faworyzuje wąskie zwycięstwo nad Munster

[ad_1]

Leinstero zwolnienie punktu bonusowego z Kąpiel widziałem, jak dotrzymują kroku Heinekenowi Bohaterowie Pool One liderów Tuluza po tym, jak wywalczyli 42-15 zwycięstwo w Dublin's Aviva Stadium.

Toulouse nadal ma dwa punkty przewagi, ale broniący się mistrzowie będą mieli szansę ich wyprzedzić, gdy spotkają się w chybotliwym starciu z 12 stycznia w pobliskim RDS.

Opór Bath został przerwany przez połowę czasu, Adam Byrne zdobywając punkt bonusowy na 28-10, aby dodać do wcześniejszych prób z Jack Conan, Rory O'Loughlin i James Lowe.

Sam Underhill dołączył do Francois Louw podczas przekraczania wybielacza, ale duet z poprzedniego rzędu w Bath nie był w stanie wpłynąć na załamanie, tak jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu w Rec.

Tradycyjna grudniowa wycieczka na stadionie Aviva kontynuuje iskrzenie niektórych z najlepszych form Leinster, a oni zarezerwowali – zakończyli drugą połowę próbując od Dana Leavy'ego i zastępując Jamison Gibson-Park.

Szef kąpieli, Todd Blackadder, obiecał "pełną metalową kurtkę" w tym zestawie powrotnym i karę Jamesa Wilsona za drugą minutę – karząc Byrne'a za izolację w momencie załamania się – sprawił, że stali się nie na miejscu.

Jednak pierwsze pęknięcia pojawiły się, gdy biedny sprzęt Jamie Roberts został zignorowany przez numer ósmy Conan, który zasilił swoją próbę, szeroki po lewej stronie.

Leinster wyprzedził o 14-3 przed upływem 13 minuty, co było charakterystycznym posunięciem Jonathana Sextona, dzięki któremu platforma mogła uruchomić Jordana Larmoura i przeszedł na środek O'Loughlina, by przejść bez problemu.

Sexton wylądował na obu konwersjach, ale Bath wszedł do drugiej kwarty zaledwie o cztery punkty niżej, Wilson zrównał się z pierwszymi obrażeniami, zanim Louw rozbił się z bliskiej odległości, aby uzyskać siedmiokrotną wskazówkę.

Leinster były w dużej mierze niezapisane (ROCZNIE)

Ludzie Leo Cullena odzyskali kontrolę, a Lowe udowodnił, że jest nie do zatrzymania po 25 minutach gry.

Punkt bonusowy pojawił się w momencie, gdy Byrne groził od krupiera Sextona, a ci sami dwaj gracze łączą się, by ostatecznie spróbować, dwie minuty przed przerwą. Sexton rozłożył piękne dośrodkowanie z poprzeczką, a zawodnik wygral ponad Darrenem Atkinsem, aby pobiec z lewego kąta.

James Ryan, rywal z trzeciej rundy, wykonał duży bilans z wyprzedzeniem swojego kolegi Leavy'ego cztery minuty po restarcie.

Sexton wylądował na swoim piątym udanym nawrocie nocy, mając przewagę 35-10, ale Underhill poprowadził szybką odpowiedź Bath, pokazując imponującą siłę, by wyprzedzić dwóch obrońców i zarejestrować swoją pierwszą europejską próbę.

Wilson nie był w stanie przebić się z 39 metrów na zewnątrz i chociaż Bath wygrzebał pięty, aby odeprzeć Leinster do przodu, po kolejnej rzucie karnym w rogu, świeże nogi z ławki utrzymywały irlandzką prowincję na przedzie.

Dwanaście minut później dobra robota Andrew Portera i Lowe'a wysłała Gibson-Park z 22-metrowej linii. Członek zastępczy Ross Byrne przerwał konwersję w trudnym wietrze.

Gdzie indziej, Pula Druga z Puchar Mistrzów pozostaje szeroko otwarta po tym, jak Castres pomścił porażkę w miniony weekend z napiętym zwycięstwem 13-12 nad Munster na Stade PierreFabre – i zachował dziwaczną płytę w tym procesie.

Każda z 14 rozegranych gier w 4 rundzie została wygrana przez stronę gospodarzy – jako, że 14 najlepszych mistrzów zajęło drugie miejsce w puli, w której tylko cztery punkty dzielą wszystkie cztery strony na dwie rundy, aby zagrać.

Taktyka Castres nie rozwinęła się zbytnio od zeszłotygodniowej porażki 30-5 w Thomond Park i pomimo całkowitego przebudowy pierwszego rzędu gospodarzy, Munster miał przewagę w scrumie. Tym razem jednak Castres ostro walczył z załamaniami i załamaniami.