Premier League: Guardiola ma „legendę” Aguero jako Man City w pobliżu tytułu

[ad_1]

Premier League: Burnley 0 Manchester City 1

Manchester City to dwa zwycięstwa z zachowaniem tytułu Premier League po ciężkim pojedynku 1: 0 z Burnley w Turf Moor w niedzielę.

Sky Blues podziękował Sergio Aguero za bramkę w drugiej połowie, która przywróciła ich do czołówki Premier League kosztem Liverpoolu.

City mają teraz punkt przewagi nad the Reds i pod warunkiem, że pokonają Leicester w Etihad w następny poniedziałek, a następnie wygrają w Brighton w ostatnim dniu sezonu, tytuł będzie ich.

Sklecony

W przeciwieństwie do błyskotliwego sposobu, w jaki Liverpool wbił Huddersfield 5-0 w piątkowy wieczór, City było powolne wobec Burnleya, a bramka Aguero w 64 minucie była trudna.

Argentyńczyk połączył piłkę nad linią, co było jedynym celem słabej gry, chociaż technologia linii bramkowej była wymagana, aby potwierdzić, że piłka przekroczyła wybielanie. Premier League potwierdziła, że ​​piłka była zaledwie 29,51 mm nad linią.

„Bez technologii może jej nie da się”, powiedział szef City Pep Guardiola. „Nie podano kary, ale dlatego lubię [technology]. ”

Legenda

Bramka Aguero oznacza, że ​​jest on drugim graczem po Thierry Henry, który strzelił co najmniej 20 goli w Premier League w pięciu kolejnych sezonach, a Guardiola okrzyknął swojego fenomenalnego napastnika. „On jest legendą” – powiedział. „Robi to cały czas, ważne cele”.

Aguero był także wyrozumiały w swojej pracy, mówiąc: „Jestem bardzo zadowolony z tego celu, ponieważ pierwsza połowa miała szanse. Byłem szczęśliwy z powodu technologii – myślałem, że to koniec. ”

Man Utd 1 Chelsea 1: De Gea pod presją

Kolejny wyjec Davida de Gea był czynnikiem niezdolności Manchesteru United do pokonania Chelsea. Wynik ten pozostawia Czerwonych Diabłów na szóstym miejscu, punkt za Arsenalem i trzy nieśmiałe przed Chelsea, które są czwarte i również oferują znacznie lepszą różnicę bramek.

United rozpoczęli silnie i zasłużenie objęli prowadzenie, gdy Juan Mata poprowadził sprytny krzyż Luke'a Shawa w bramce Chelsea. Ale odwiedzający zrównali się z linią tuż przed przerwą po kolejnej pomyłce z rozpaczliwie nieformalnego De Gea.

Hiszpański gloveman sięgnął po niewinny strzał 30 jardów Antonio Rudigera, a Marcos Alonso zakopał odbicie, gdy United No.1 patrzył z przerażeniem.

Uczciwy wynik

„To była dobra gra w piłkę nożną, obaj mogliby wygrać, ale prawdopodobnie remis to dobry wynik” – powiedział menedżer United Ole Gunnar Solskjaer. „Prawdopodobnie są bardziej zadowoleni niż my z remisami, to jeden z tych dni i musimy odkurzyć się i wygrać następne dwa – nigdy nie wiadomo, jak punkty są upuszczane na lewo, prawo i środek”.

Zapytany, czy powinien był oskarżyć De Geę, biorąc pod uwagę jego spadek w tym roku, Solskjaer powiedział: „Nie. David był fantastycznym bramkarzem w tym klubie, jego reakcja po [Man] Miasto było dobre i byłem w nim pewny siebie. Wie, że może osiągnąć lepszy cel, ale to znowu jedna z tych rzeczy ”.

Leicester City 3 Arsenal 0: Pistolety implode

Nie tylko David de Gea ostatnio stracił formę i pewność siebie. Arsenal jest w fazie spadkowej, ponieważ przegrał trzeci mecz ligowy w tym tygodniu, tym razem w Leicester 3: 0.

Po przecieku trzech bramek do Wilków w środku tygodnia i trzech w domu w Crystal Palace w zeszłą niedzielę, obrona Kanonierów jest obecnie najlepiej opisana jako zły żart – taki, który prawie na pewno kosztował ich najwyższą czwórkę.

Jamie Vardy strzelił dwa gole dla Foxes po tym, jak Youri Tielemans postawił Leicester na czele, a Arsenal miał również wadę gry z dziesięcioma mężczyznami po tym, jak Ainsley Maitland-Niles został odesłany.

Emery czuje ciepło

Bezbronny i bezbronny przeciwko Leicester, Arsenal zarejestrował zaledwie 32,8% posiadania, co jest najniższym wynikiem w Premier League, wyprzedzając swój poprzedni najgorszy z 35% posiadania przeciwko Liverpoolowi w 2014 roku.

Porażka zwiększa presję na menedżera Unai Emery, który po świetnym starcie w Emirates zaczyna przypominać fanom Arsenalu, jak wyglądało życie Arsena Wengera.

„Gracze pracowali bardzo dobrze i jestem z nich dumny”, powiedział Emery w swojej konferencji prasowej po meczu, co sprawiło, że fani Arsenalu nie wiedzieli, czy śmiać się, czy płakać.