Premier League: Chelsea została sfrustrowana przez „anty-futbolową” Burnley

[ad_1]

Premier League
Chelsea 2 Burnley 2

Chelsea wygrała dużą szansę na utrwalenie swojego wniosku o finisz w pierwszej czwórce, ponieważ w poniedziałek wieczorem zremisowali 2: 2 z Burnley.

Wszystko to zapewniło Burnleyowi miejsce w Premier League w przyszłym sezonie, ale dla Chelsea niepowodzenie w zdobyciu maksymalnych punktów oznacza, że ​​po raz kolejny znaleźli się pod presją.

Chociaż remis przenosi ich powyżej Arsenalu na czwarty, rozegrali grę bardziej niż ich londyńscy rywale i mają tylko jeden punkt do pokazania.

Jeśli Gunners i Tottenham wygrają pozostałe cztery mecze, wyeliminują Bluesa z miejsc kwalifikacyjnych Ligi Mistrzów.

Anty-piłka nożna

Frustracja była widoczna dla wszystkich, którzy zobaczyli ze strony domowej na końcowych etapach meczu. Jako menadżer Maurizio Sarri został odesłany z boksu, obrońca Chelsea David Luiz awansował do Ashleya Barnesa, a Brazylijczyk wygłosił surowe słowa dla Burnleya w wywiadzie po meczu, oskarżając Clarets o marnowanie czasu.

„To anty-futbol” – powiedział. „Cały czas tracę czas, zwłaszcza gdy masz piłkę. Ich gracze poszli na podłogę i zatrzymali grę. ”

Nastroje Luiza podzielił asystent trenera Bluesa, Gianfranco Zola, który powiedział: „Spodziewaliśmy się, że będzie to trudny mecz. Nie spodziewaliśmy się tak wiele marnowania czasu. Oczekiwaliśmy, że sędzia da więcej czasu. Dlatego jesteśmy bardzo nieszczęśliwi. Pięć minut obrażeń nie wystarczyło, by zrekompensować ”.

Napady złości

Zola dał również do zrozumienia, że ​​klub złoży dziś oficjalną skargę do Związku Piłki Nożnej przeciwko personelowi zaplecza Burnley z powodu obraźliwych komentarzy rzekomo skierowanych do Sarri na stronie.

„Myślę, że będzie to kontynuacja, Maurizio czuł się bardzo nieszczęśliwy”, powiedział Zola. „Rozumiemy, że to mecz piłki nożnej. Mówisz słowa z powodu adrenaliny, ale nie był szczególnie szczęśliwy. ”

Ale Sarri będzie bardziej niezadowolona z niezdolności swojego zespołu do pokonania Burnleya. Odwiedzający objęli prowadzenie w ośmiu minutach przez Jeffa Hendricka, i chociaż Chelsea szybko osiągnęła bramki N'Golo Kante i Gonzalo Higuaina, szalona ćwierćfinałowa bramka została wyrównana przez 24-minutowy korektor Barnesa.

Hudson-Odoi odsunął się na bok

Chociaż nie było już więcej bramek, wciąż było mnóstwo dramatu, w którym Kante został zmuszony do kontuzji żebra, a Callum Hudson-Odoi rozerwał ścięgno Achillesa, co prawie na pewno doprowadzi do tego, że 18-latek usiądzie w Uefa Nations w Anglii Półfinał ligi z Holandią 6 czerwca.

Z trzema pozostałymi meczami Burnley jest prawie na pewno odporny na spadki. Mają dziewięć punktów przewagi nad 18. Cardiffem i mają ponad 17 punktów przewagi nad walijską stroną.

„Nie sądzę, żebyśmy mogli się zrelaksować i cieszyć się tym – ale po sezonie, w którym musieliśmy zdobyć 40 punktów, jest to duży wskaźnik”, powiedział szef Burnley Sean Dyche. „Wiemy, że jeśli nie pojawią się dziwne rzeczy, w przyszłym roku znów będziemy pracować w Premier League”.