Późny gol daje remis Peru 1-1 z USA.

(Reuters) – Spóźniony gol Edisona Floresa anulował wcześniejsze uderzenie Joshua Sargenta i dał Włochowi zasłużony mecz w meczu 1-1 z USA w Connecticut we wtorek.

16 października 2018; East Hartford, CT, USA; Pomocnik z Peru Edison Flores (20) gra piłkę w obronie United Reggie Cannon (18) w pierwszej połowie podczas meczu towarzyskiego na stadionie Pratt & Whitney. USA związały Peru 1-1. Obowiązkowe środki: David Butler II-USA TODAY Sports

Peru dominował w posiadaniu i miał więcej możliwości strzeleckich niż gospodarze, ale Sargent miał prawą nogę po 49 minutach – druga bramka w dwóch startach dla 18-latka – wyglądało na to, że przyniesie to Amerykanom zwycięstwo.

Peru, który w zeszłym tygodniu pokonał Chile 3: 0, pchnął mocno na wyrównanie i zbliżył się, gdy Andy Polo nie trafił zza pola odbijając się rykoszetem z boku bramkarza Brada Guzmana.

Pozostało mu pięć minut, a obrońcy USA nie zdołali pozbyć się kuszącego krzyża Polo, a Flores wbił się w tylny słupek, by wrócić do domu.

Stany Zjednoczone pokonane 4: 2 przez Kolumbię w swoim ostatnim meczu towarzyskim pokonają Anglię i Włochy w meczach towarzyskich w przyszłym miesiącu.