Pochettino mimo sporego czasu jest najlepszy ze wszystkich Spurs "45 minut"

LONDYN (Reuters) – Mauricio Pochettino pochwalił "najlepsze 45 minut" Tottenham Hotspur w swoim czterotysięcznym okresie w klubie pomimo kosztownej porażki 1: 0 w Premier League z Manchesterem United na Wembley w niedzielę.

Piłka nożna Piłka nożna – Premier League – Tottenham Hotspur przeciwko Manchester United – Wembley Stadium, Londyn, Wielka Brytania – 13 stycznia 2019 Managera Manchester United Ole Gunnar Solskjaer przed Turcją trząść ręce z managerem Tottenhamu Mauricio Pochettino Obrazy akcji via Reuters / John Sibley

Trzecia z kolei porażka gospodarzy Tottenhamu po raz drugi odniosła dziewięć punktów straty za liderem Liverpoolu, a Manchester City pokonał w poniedziałek Wolverhampton Wanderers, aby wyłonić pięć bramek, z pewnością będzie to wyścig dwóch koni o tytuł.

Bramka Marcusa Rashforda w 44. minucie okazała się decydująca, ponieważ Tottenham rzucił wszystko na United po przerwie z bramkarzem Davida De Gea, który zdobył 11 punktów – kilka z nich w kategorii światowej.

Tottenham ścigał pierwszego gola w lidze nad United od sezonu 1989/90 po zwycięstwie 3: 0 w sierpniu, ale pomimo oczywistego rozczarowania Pochettino powiedział, że niedzielny występ był znacznie lepszy niż na Old Trafford.

"Jestem bardzo zadowolony i jestem dumny", powiedział dziennikarzom Pochettino, który jest mocno związany z pracą managera Manchesteru United. "Dla mnie był to jeden z najlepszych występów, jakie widziałem odkąd tu jestem i najlepsze 45 minut.

"Myślę, że David de Gea zrobił 11 zapisów, co jest niewiarygodne. W pierwszej połowie nie stworzyliśmy wiele, ale dominowaliśmy.

"Ogólnie rzecz biorąc, było fantastycznie. Dzisiejsze odczucia są przeciwieństwem tego, kiedy wygrywaliśmy na Old Trafford. Po tym, jak wygraliśmy tę grę 3-0, nie byłem zadowolony, ale dzisiaj po porażce jestem bardzo zadowolony z występu.

"W ten sposób chcemy zbudować zespół na przyszłość, aby być blisko zdobycia tytułu.

"Nie jestem zadowolony z wyniku, oczywiście, ale bardzo zadowolony z reakcji po straceniu bramki. Stworzyliśmy więcej niż wystarczającą szansę na wygraną. W końcu to jest piłka nożna. "

Szósta wygrana z sześciu we wszystkich rozgrywkach od czasu przejęcia przez Jose Mourinho oznacza, że ​​tymczasowy menedżer United Ole Gunnar Solskjaer ma szansę na zdobycie pełnoetatowego stanowiska.

Pochettino przeprowadzka na Old Trafford nadal wydaje się jednak prawdopodobna, nawet jeśli Argentyńczyk, co nie zaskakuje, odmówił wciągnięcia w tę dyskusję po meczu.

"Nie wydaje mi się etyczne mówienie o tym, co robi i co robię" – powiedział Pochettino. "Możesz mówić tylko o dzisiejszej grze. A dzisiaj byliśmy lepsi.

"Dzisiaj był to mecz pomiędzy Tottenhamem i Manchesterem United, a nie mecz pomiędzy nim a mną, jeden mecz przeciwko jednemu na boisku".

Kiedy Harry Kane cierpi na kontuzję w czasie postoju, Moussa Sissoko odpłynął przed przerwą, a południowo-koreański Son Heung-min wylądował w Pucharze Azji, a rozciągnięty skład Pochettino ma teraz kluczowe przeżycia w nadchodzących tygodniach.

Pozostają na trzecim miejscu, ale Chelsea jest tylko o jeden punkt w tyle, podczas gdy Arsenal i United mają siedem punktów straty.

United look re-born pod Solskjaer, a Norweg uważa, że ​​w czołowej czwórce chodzi.

"Musieliśmy ich pokonać dzisiaj, jeśli mielibyśmy szansę je złapać" – powiedział. "Mieliśmy 10 punktów do tyłu, a teraz jest siedem. To łatwe do zniesienia. Trzynaście jest niemożliwe, 10 jest trudne, teraz mamy szansę. "

"Po prostu wykonuję swoją pracę każdego dnia tutaj, aż do końca mojej umowy pod koniec czerwca, a potem będę miał urlop. Nie myśląc o (pełnoetatowej pracy) w ogóle. "