Piłka nożna – Ruthless England opuszcza Hiszpanię zszokowana w Sewilli

Piłka nożna - Ruthless England opuszcza Hiszpanię zszokowana w Sewilli

[ad_1]

SEVILLE (Reuters) – Anglia ogłosiła zamieszki, strzelając trzy gole w pierwszej połowie, aby ogłuszyć Hiszpanię i wygrać w poniedziałek zwycięstwo 3: 2 w Lidze Narodów, po tym jak wrócili do rywalizacji w Lidze Grupy 4 z ich pierwszym zwycięstwem na hiszpańskiej ziemi od 31 lat.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 4 – Hiszpania v Anglia – Estadio Benito Villamarin, Sewilla, Hiszpania – 15 października 2018 r. Angielski Raheem Sterling w akcji z Hiszpanem Jonny Castro Obrazy akcji przez Reuters / Carl Recine

Raheem Sterling dał Anglię prowadzenie w 16 minucie, kończąc szybki kontratak, a Marcus Rashford strzelił drugiego gola w drugiej połowie pół godziny po wspaniałym podaniu kapitana Harry'ego Kane'a.

Sterling, który przez trzy lata nie miał bramki w Anglii, ponownie uderzył z innej pomocy Kane'a, by dać drużynie Garetha Southgate przewagę w meczu z Hiszpanią, który strzelił 12 goli w ostatnich trzech meczach i pokonał Anglię 2-1 w zeszłym miesiącu.

Hiszpania strzeliła głową głową Paco Alcacera tuż przed godziną, a po faulu z rąk Jordana Pickforda zdobyła kolejny gol, jednak bramkarzowi udało się pokonać Rodrigo Moreno, co wywołało ostre apele karne od gospodarzy.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 4 – Hiszpania v Anglia – Estadio Benito Villamarin, Sewilla, Hiszpania – 15 października 2018 Brytyjski Raheem Sterling świętuje z Kieranem Trippierem i Harrym Winksem po zdobyciu pierwszego gola w akcji Obrazy za pośrednictwem Reuters / Carl Recine

Kapitan Sergio Ramos uzyskał sekundę dla Hiszpanii z głową na czele stawki w ósmej minucie dodanego czasu ostatniej akcji meczu, pozostawiając po swojej stronie degustację pierwszej porażki w ciągu 90 minut od czasu pokonania 2: 0 przez Włochy w sezonie 2016.

"To było niesamowite, Hiszpania jest prawdopodobnie jedną z formujących się drużyn na świecie, ale wiedzieliśmy, że możemy ich pokonać i wyskoczyliśmy z bloków strzelających", powiedział kapitan reprezentacji Anglii, Kane. "Druga połowa była trudna, ale broniliśmy się dobrze i wchłonęliśmy presję."

Hiszpania prowadzi grupę z sześcioma punktami po trzech meczach, podczas gdy Anglia zajmuje drugie miejsce na czterech, pozostawiając Chorwację na dole z jednym punktem, chociaż zdobywcy drugiego miejsca w Mistrzostwach Świata mają grę w ręku.

MŁODA ANGLIA

Gareth Southgate wystartował z najmłodszą Anglją, począwszy od 11 stulecia, a jego drużyna musiała wytrzymać wir wczesnych ataków Hiszpanii na napakowany stadion Benito Villamarin w Sewilli, a Pickford wykorzystał swoją głowę, by pokrzyżować Marcosa Alonso.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Anglia wyszła na prowadzenie przez błyskawiczną krótką przerwę z udziałem Kane'a, Sterlinga i Rashforda, a trzech napastników miało odciski stóp na wszystkich trzech bramkach, co doprowadziło do tego, że fani gospodarzy wygwizdali drużynę z boiska w przerwie.

Sterlingowi i firmie pomagali agresywni koledzy z drużyny, którzy nie zachwiali Hiszpanią, strony zwykle tak wygodnej w posiadaniu, ale która nagle zrzucała piłkę z alarmującą częstotliwością.

Drużyna Luisa Enrique miała inną perspektywę w drugiej połowie i zagrażała bramce Pickforda, a Marco Asensio rozbija piłkę, a Alonso zmierza w poprzeczkę tuż przed uderzeniem Ramosa, ale Anglia wylądowała, by wygrać pierwsze zwycięstwo w Hiszpanii od czasu Gary'ego Inspirowane Lineker 4-2 zwycięstwo w 1987 roku.

"Normalną rzeczą byłoby zabicie graczy w przerwie meczu, ale starałem się utrzymać ich na duchu i powiedziałem, że wiele najlepszych drużyn ostatnio ucierpiało", powiedział Luis Enrique.

"Przebiliśmy ich w drugiej połowie i szkoda, że ​​nie strzeliliśmy drugiej bramki wcześniej, ponieważ nasi fani strzeliliby trzecią bramkę samemu."