Piłka nożna – Nowa odsłona Portugalii wróciła, by wygrać 3-2 w Polsce

Piłka nożna - Nowa odsłona Portugalii wróciła, by wygrać 3-2 w Polsce

CHORZOW, Polska (Reuters) – Brazylijczyk Bernardo Silva strzelił typowego indywidualnego gola, gdy jego nowy wygląd odzyskał miejsce, aby wygrać 3: 2 z Polską w Lidze Narodów z imponującym występem w czwartek. Strajk Andre Silvy i gol samobójczy Kamila Glika stawiają czempionów Europy w półfinale, po tym, jak Krzysztof Piatek dał Polsce przewagę, a Bernardo Silva zagrał już na początku drugiej połowy gry League A Group 3. Polska zastąpiła Jakuba Błaszczykowskiego, który w 103. minucie pojawił się jako najmocniejszy zawodnik w swoim kraju, ale stracił gola, ale to nie wystarczyło gospodarzom.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 3 – Polska – Portugalia – Stadion Śląski, Chorzów, Polska – 11 października 2018 Polska Grzegorz Krychowiak w akcji z portugalskim Ruben Dias REUTERS / Radosław Jóźwiak

Był to również niezadowolony setny polski występ dla Roberta Lewandowskiego, który ledwo dotknął piłki.

Po dwóch meczach Portugalia zdobyła 6 punktów, a Polska i Włochy – po jednym.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga A – Grupa 3 – Polska – Portugalia – Stadion Śląski, Chorzów, Polska – 11 października 2018 Piotr Zieliński reaguje po straceniu trzeciego gola zdobytego przez portugalskiego Bernardo Silva REUTERS / Radosława Jóźwiaka

Portugalia, która odbudowuje swoją drużynę po drugiej rundzie na Mistrzostwach Świata, opuściła wiele starych faworytów, w tym Joao Moutinho, Jose Fonte i Ricardo Quaresma.

Nieobecny był również kapitan i najlepszy strzelec Cristiano Ronaldo, co powiedział trener Fernando Santos za obopólną zgodą, choć oczekuje się, że zostanie odwołany w przyszłym roku.

Piatek, strzelec dziewięciu bramek w siedmiu meczach Serie A w meczu z Genoa w tym sezonie, uderzył wczesnym ciosem, kiedy pokonał Joao Cancelo na dalekim słupku, aby wyprzedzić Polskę zza rogu w 18. minucie.

Ale później był to ruch jednokierunkowy, kiedy Portugalia przejęła kontrolę.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Andre Silva pokonał w 31. minucie, zmieniając niski dośrodkował Pizziego po dobrze wykonanym ruchu po prawej dla swojej 14. bramki w 29 występach.

Ruben Neves ustawił drugiego z majestatyczną długą piłką z własnej połowy, która zaskoczyła polską obronę.

Rafa Silva doszedł do końca, a jego pierwszy kontakt sprawił, że wyprzedził bramkarza Łukasza Fabiańskiego, zanim Glik umieścił piłkę w swojej własnej siatce.

Siedem minut po przerwie, Bernardo Silva zebrał piłkę w pobliżu linii bocznej, podskoczył do jednego znacznika, przebiegł przez pole karne i strzelił gola z rzutu wolnego obok Fabianskiego.

Portugalia nadal dominowała nawet po bramce Blaszczykowskiego, a Renato Sanches był dwa razy bliżej czwarty dla gości.