Piłka nożna – Mitrovic double daje Serbii 2-0 zwycięstwo w Czarnogórze

Piłka nożna - Mitrovic double daje Serbii 2-0 zwycięstwo w Czarnogórze

PODGORICA (Reuters) – Strzała Aleksandra Mitrowicia dała Serbii 2: 4 zwycięstwo nad sąsiadami Czarnogóry, która postawiła ich w czołówce Ligi Narodów UEFA po ponurym starcie między dwiema byłymi republikami jugosłowiańskimi.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga C – Grupa 4 – Czarnogóra – Serbia – Podgorica City Stadium, Podgorica, Czarnogóra – 11 października 2018 Serbski Aleksandar Mitrović świętuje zdobycie drugiego gola REUTERS / Stevo Vasiljevic

Wynik ten zostawił Serbię w siedmiu punktach z trzech meczów w trzeciej grupie czwartej, dwa przed Rumunią, która wygrała 2-1 na Litwie. Czarnogóra ma cztery punkty, a na Litwie brak.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga C – Grupa 4 – Czarnogóra v Serbia – Stadion Podgorica, Podgorica, Czarnogóra – 11 października 2018 Serbski Aleksandar Mitrović świętuje z kolegami z drużyny po zdobyciu drugiego gola REUTERS / Stevo Vasiljevic

Pierwsze spotkanie Czarnogóry i Serbii jako niezależnych narodów od momentu ich rozdzielenia w 2006 roku odbyło się przy ścisłym bezpieczeństwie, ale w przyjaznej atmosferze, gdy obie grupy fanów oklaskują hymny narodowe.

Oglądano go również z pola VIP przez managera Manchesteru United, Jose Mourinho, który podobno przesłuchiwał 20-letnie centrum Serbii z powrotem Nikoli Milenkovicowi, który jest w doskonałej formie dla swojego klubu Serie A Fiorentina, po tym jak rozegrał dobry puchar świata.

Serbia zdominowała grę i powinna była wygrać z większym marginesem, ale za słabe wykończenie przez rozgrywającego Dusana Tadica, który zmarnował dwóch opiekunów po dobrej pracy skrzydłowego Andrija Zivkovica i niestrudzonego Mitrovica.

Pokaz slajdów (8 obrazów)

Te nieudane trafienia przyszły po napastniku Fulham Mitrovic posłał bramkarza Danijela Petkovicia w niewłaściwy sposób, wykonując 18-minutowy rzut punktowy, po tym, jak Czarnogóra z powrotem Filip Stojković sfaulował swojego kolegę z zespołu Red Star Belgrad Rodic.

Czarnogórcy przyspieszyli na końcowych etapach, a ich napastnik Fatos Beciraj w 72. minucie zmusił Marko Dmitrovicia do serbskiego bramkarza, który strzelił z 20 metrów.

Serbski trener Czarnogóry Ljubisa Tumbakovic został odesłany przez włoskiego sędziego Gianlucę Rocchiego za odmowę, zanim Mitrovic zamknął zawody w bliskiej mety w 81. minucie.

Zastępca Sergej Milinkovic-Savic, który również był powiązany z możliwym przyszłym przejściem do United z Lazio, pozwolił Zivkovicowi na przejście z sprytnym manekinem, pozostawiając Mitrovica z prostym zadaniem pokonania Petkovica z trzech metrów.

Serbia odwiedzi Rumunię, a Czarnogóra będzie w niedzielę na czele Litwy.

Pisanie przez Zorana Milosavljevica w Belgradzie; Edytowanie przez Toby'ego Davisa