Piłka nożna – Izrael pokonał 10-osobową Szkocję dzięki własnemu celowi Tierneya

Piłka nożna - Izrael pokonał 10-osobową Szkocję dzięki własnemu celowi Tierneya

HAIFA (Reuters) – Izrael walczył o pokonanie Szkocji 2: 1 dzięki bramce Kierana Tierneya, która zakończyła mecz z 10 mężczyznami w meczu Ligii Narodów w czwartek.

Piłka nożna Piłka nożna – Liga Narodów UEFA – Liga C – Grupa 1 – Izrael – Szkocja – Sammy Ofer Stadium, Hajfa, Izrael – 11 października 2018 Izraelski Eliran Atar w akcji REUTERS / Ronen Zvulun

Po 75 minutach Tierney przeniósł piłkę do własnej bramki, aby zakończyć powrót gospodarzy po tym, jak stracili wczesną karę w starciu League C, Group 1.

Szkocja poprowadziła sekcję o różnicach bramkowych z Izraela i Albanii z drużyną na poziomie trzech punktów po dwóch meczach.

Pokaz slajdów (9 obrazów)

Szkocja zagrała w 25. minucie, kiedy Charlie Mulgrew wysłał bramkarza Ariel Harush w niewłaściwy sposób, po tym jak pomocnik Dor Peretz wrzucił na tył Stevena Naismitha.

Cel ten pobudził Izrael do życia, a ich dominacja opłaciła się po przerwie, kiedy Peretz ustawił w ekwalirze bramkarza Allana McGregora na 52. miejscu, aby zadośćuczynić za swój wcześniejszy błąd.

Po tym, jak obrońca Szkocji John Souttar został wysłany na drugą żółtą kartkę w 61., Izrael miał mnóstwo szans, ale przejął prowadzenie tylko wtedy, gdy Tierney pokonał swój cel.

Było to pierwsze zwycięstwo Izraela pod wodzą nowego austriackiego trenera Andreasa Herzoga. Ich jedyne inne zwycięstwo w ciągu prawie roku to 3-0 nad Albanią w bezsensownym eliminacjach do Mistrzostw Świata w listopadzie ubiegłego roku.

W niedziele Izrael zmierzy się z Albanią w Beer Szebie, przegrywając 1: 0 w meczu otwarcia ligi narodowej na debiucie Herzoga we wrześniu przed przegraną 3: 0 z Irlandią Północną.